Databáze - vytvoření v PC

Od: Datum: 19.06.12 15:49 odpovědí: 2 změna: 19.06.12 19:32

Potřebovala bych si vytvořit soukromou databázi obsahující textové informace a obrázky s možností vyhledávat dle textu (jedno až dvouslovné údaje), příp. číselných údajů. Bohužel umím vytvořit jenom "databázi" v Excelu, ten se pro tento typ nehodí. Myslím, že by to šlo v MS Access, jenže ten bohužel doma na PC nemám. Můžu si databázi vytvořit nějak jinak a pomocí čeho? Jsem amatér, ale jednoduché programování např. ve Visual Basicu jsem zvládla... Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.06.12 16:16

Excel se opravdu nehodí... ;)

Potřebuješ dvě ´věci´- jednak ´databázový stroj´ (tedy SW pro vytvoření a správu DB) a jednak aplikaci - program, kterým budeš databázi obsluhovat (vkládání dat, výběry, třídění...). I když - aspoň pro začátek se bez aplikace obejdeš, méně pohodlně, ale dostatečně, lze databázi obsluhovat SQL skripty.

Zkus si něco přečíst o MySQL - pro tebou popsané potřeby je tento ´engine´ určitě dostatečný, licencovaný GPL, chodí na Linuxu i Win...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 19:32
avatar

Mohl by vám stačit MS SQL Server Express a související Management Studio. Obojí je ve Web Platform Installeru -> http://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx, nějaký návod určitě taky natrefíte, třeba http://mycs231.wordpress.com/…-express-and-studio-viewer-2/ (nečet sem, nevím).

Po nastavení a zprovoznění si s tím už poradíte, sou to taky jen tabulky :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.