Jaký vybrat zámek notebooku?

Od: Datum: 19.06.12 13:07 odpovědí: 7 změna: 20.06.12 00:28

Dobrý den,

nemohu se rozhodnout, jaký zámek na notebook si pořídit. Prosím poraďte nějaký (aspoň trochu kvalitní) v ceně nejvýš tak cca do 1000,- Kč. Kdyžtak přidejte i odkaz na konkrétní typ.

Jinak, kleštěmi se dá přecvaknout asi každý, že? :(

Díky za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 13:13

Účel takového zámku? Pokud máš "zajímavý" počítač a necháš ho někde bez dozoru tak ti nic nezaručí že se neztratí. To bys ho musel jedině pevně přidělat ke stolu, který bude pevně přidělaný k podlaze...

Datum: 19.06.12 13:17

Já vím, že když ho někdo bude chtít vzít, tak ho vezme. Já jen, že budu teď pár dní pryč a když ho nechám na pokoji, tak ať mám aspoň trochu pocit klidu.

Od: mowla*
Datum: 19.06.12 13:33

Pokud budeš pryč opravdu jen pár dnů a nemáš ´mašinku´ komu (důvěryhodnému) svěřit, dobře jej zabal, rozumně pojisti - a pošli si jej poštou...*smich*

doplněno 19.06.12 14:05:

Aha... Já to pochopil jinak... *zed*

Bohužel - já v zabezpečovací schopnosti takových ´šidítek´ ani v nejmenším nevěřím, takže e-(ani jiný)shop či dokonce typ nedoporučím...

Datum: 19.06.12 13:39

Těch pár dnů budu mít notebook sebou, jen jsem chtěla poradit konkrétní značku zámku, který bych mohla použít, když bude noťas na pokoji toho penzionu.

Díky za případné odkazy na nějaké eshopy.

Od: k2
Datum: 19.06.12 14:42

Ja mam Kensington na klic - s jinymy zkusenosti nemam. Prestipnout samozrejme lze (to lze prakticky i jakykoliv visaci zamek), nicmene je to kroucene ocelove lanko o tlousce cca jako zamek na jizdni kola, takze rucnimi klestemi urcite ne-musi byt pakovky, zamykam ke stoupacce od topeni. O bezpecnosti si nedelam iluze, nicmene jako kazdy zamek ma tento spise pripadneho zlodeje odradit od nesnadneho lupu ci dobu kradeze prodlouzit...

Mam konkretne tento:

http://www.pcdetail.cz/zamek-…rosaver-notebook-lock-na-klic

Delka dostatecna, skladnost dobra, hmotnost nizka, ale lanko neni (uz z principu) moc ohebne, takze stoceni na maly prumer je nemozne. Klic (plastova rukojet) je odolna, rozmer klice cca jako obyc FABka.

Kensington dela vice variant zamku (i levnejsi), nebo treba na kod. Kouknete trba na YT, jsou tam i videa.

Datum: 19.06.12 15:49

Budeš dávat zámek i na skříň kde budeš mít oblečení? Nebo na dveře do koupelny kde budeš mít třeba kosmetiku? Budeš v noci přede dveře přesunovat skříň aby se tě někdo nezabil? Fakt myslím že to lehce přeháníš ;)

.

Pokud tomu penzionu nevěříš že jsou tam tvé věci v bezpečí tak je nejlepší tam nejezdit. Jinak ohledně počítače - když už bych někomu nevěřil tak se budu bát o to jestli tam nemám nějaká citlivá data nebo osobní věci. Krádež počítače poznáš hned a pro policie v případě zamčeného penzionu nebude velký problém to vyšetřit. Pokud ti někdo zcizí data tak to ani nepoznáš... A jestli budeš celý den mimo pokoj tak bude mít případný zloděj dostatek času zvládnout jakýkoliv řetěz který bys na komp dala.

Datum: 20.06.12 00:28

Já bych NB na pokoji nenechala, ale dala bych jej proti písemnému potvrzení do úschovy majiteli nebo správci objektů (většina ubytovacích zařízení nabízí úschovu cenných věcí).

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.