Pravidelné pruhy

Od: Datum: 18.06.12 13:51 odpovědí: 6 změna: 02.07.12 11:54

dobrý den - u tiskárny Canon pixma MP 500 jsem poslední dobou musel často před tiskem čistit (i jednou hloubkově) a tisk byl OK. Nyní se však neustále objevují pruhy.Čištění nepomáhá. Na radu internetu" jsem vyjmul tisk.hlavu a vyčistil ( 3x),naposledy jsem ji nechal přes noc v kapalině,kterou jsem dostal při koupení inkoustu (na doplnování inj.stř.)-růžová barva. Ani destilovaná voda nepomohla,ani líh. Pruhy jsou stále stejné- pravidelné. Ukázka je zde http://dervis1.rajce.idnes.cz/tiskarna_MP_500/

Tak nevím zda je to tisk.hlavou nebo je problém někde jinde. Děkuji všem rádcům za odpovědi

doplněno 18.06.12 14:42:

http://C:Documents and SettingsVladimirDokumentyObrázkyarva

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wallkysek*
Datum: 01.07.12 19:10

Buďto je chyba v elektronice uvnitř nebo v tiskové hlavě a v nejlepším případě jen v ovladačích, zkusit přeinstalovat ovladače.

Od: bmbx®
Datum: 01.07.12 19:36

Ovladače to tutově nejsou, tenhle test umí tiskárna bez PC, když je to takto pravidelné tak to není ani ucpaná hlava. Navíc to dělají všechny hlavní trysky - jednoznačně elektronika, typoval bych to na přívodní vodič do hlavy - obsahuje společné vodiče pro různé barvy, protože hlava má několik set trysek a ten vodič ovládá trysky mnohem menším počtem vodičů, nebo elektronika hlavy.

Ohodnoceno: 2x

Od: loutocky*
Datum: 01.07.12 23:12

děkuji; tak aspon nemusím nic řešit. Ještě jsem zkusil tisk.hlavu vystavit páře,ale to je totální konec. Tiskárna hlásí,že má špatnou hlavu. a už netiskne ani s pruhy. ani neskenuje. Někdo tu páru radil,tak jsem naletěl. Také jsem zkusil koupit starou Ip-4300 se stejnou hlavou (9600x2400 - 5 ink.),ale i tento pokus nevyšel- hlava je jiná a nepasuje. Ale díky Vám alespon vím, že to hlavou asi není a nemá cenu se dále snažit o zprovoznění a je lepší koupit novou tiskárnu. Asi to bude MG 5150 ,je levnější než nová hlava.

Datum: 02.07.12 09:35

To že, má hlava stejné rozlišení a stejný počet inkoustů neznamená, že je stejná. Vystavovat hlavu páře je blbost, navíc jak jsem psal, pravidelné pruhy nemohou být způsobeny ucpáním, kdopak kdy viděl aby se ucpaly trysky pravidelně a ještě k tomu na všech barváchnajednou? Nehledě na to, že první se ucpávají trysky na těch světlejších barvách - tiskárna má sice 5 inkoustů, ale má 2 sady jemnějších trysek co tisknou ty světlejší pruhy purpurové a azurové barvy (takže dohromady 7 sad trysek). Žlutá má jenom jedny trysky protože je dost světlá a černá taky jenom jedny prorože tiskna jenom tmavé odstíny černé, světlé odstíny černé (šedá) se tvoří mícháním barev. Hlava je hodně drahá a vůbec není záruka, že by se koupí nové hlavy problém odstranil. Já jsem si kdysi takto naběhl, koupil jsem hlavu, protože ta původní byla zjevně ucpaná (zkouška profouknutím) a nová se okamžitě ucpala taky - takže si myslím, že stejně byl problém v elektronice (asi dávala do hlavy nesprávné signály) a nová hlava se ucpala "zapečením" inkoustu. Tiskárny Canon totiž používají metodu tisku zvanou (BubleJet) což je chvilkové prudké ohřátí inkoustu a ten vyprskne směrem k papíru, proto je nebezpečný i chvilkový tisk bez inkoustu (trysky se spálí) nebo ucpanou hlavou (inkoust se v tryskách zapeče). U Canon tiskáren jsou trysky hodně malinké a jemné, vždyť taky žádný výrobce inkustových tiskáren nenabízí tak vysoké DPI ;)

Od: loutocky*
Datum: 02.07.12 10:38

ted mám strach koupit opět "9600x2400"- z důvodu malých trysek(ucpání). Ta moje (MP 500) byla dobrá několik roků a tenkrát stála okolo 6500.-. A nakonec vlastně ani nezkončila svou pout ucpáním trysek ,ale jinou závadou. Tak co zvolit? C 5150 nebo C 3150...nebo ještě jinou? Dnes je hodně možností / http://www.alza.cz/tiskarny/m…59.htm#f&pg=1&prod=1295&po=1. Když jsem se před lety rozmýšlel,tak jsem toužil po kvalitních fotkách,proto to byla 9600x2400,ale možná se ani nepozná z fotky, jaké rozlišení měla tiskárna.(?) Ani nevím zda se pozná u laserové a zda zvolit laser nebo ink.?

Datum: 02.07.12 11:54

Běžná laserovka je na fotky absolutně nevhodná, na kvalitní foto stačí 300DPI, to že inkoustovky mají tísíce DPI je dobré proto, že inkousty mají jen jednen odstín od každé barvy a těmi tísíci DPI dělají polotóny, takže vlasně jeden pixel fotky se skládá z desítek kapiček. Canon je v inkoustovkách absolutní špička ve fotografickém tisku, takže není co řešit a kvalitou tisku jsou v dnešní době jejich modely téměř srovnatelné. Hlavní rozdíl je v ekonomice tisku, kdo tiskne hodně, musí si rozhodně pořídit tiskárnu s dělenými inkousty.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.