Defragmentace mi ubrala místo na disku

Od: Datum: 08.01.14 16:48 odpovědí: 10 změna: 09.01.14 07:37

Dala jsem defragmentovat disk (fragmentováno asi 9%), do doběhnutí defragmentace mi ubylo na disku asi 10 GB a fragmenováno je 16%. A fakt se bojím to teď pustit znovu. Nevíte, jak získat volné místo zpět?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tom723*
Datum: 08.01.14 17:57

Defragmentace na disku pouze čistí volné místo tzn. změní uspořádání dat ve svazku a znovu spojí fragmentovaná data, aby počítač fungoval efektivněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ad®
Datum: 08.01.14 18:01

Zkus pustit nějaký čistič(CCLeaner, Advanced system care). Nebo restartovat comp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: newkax
Datum: 08.01.14 19:28

Počítač jsem restartovala, furt to samý. CCleanerem jsem to taky projela - dala jsem ten čistič a nabídlo mi to asi 16MB. Je tam i čistič disku (pouze volné místo), ale když jsem o tom hledala něco na internetu, tak od toho hodně odrazovali, tak jsem to radši nedávala.

Datum: 08.01.14 18:22
avatar

Základem je při defragmentaci nijak nepracovat s daty, nejlépe počítač vůbec nepoužívat. Pokud se totiž do defragmentovaných dat míchají data nová, opět hned vzniká fragmentace. Dále předpokládám, že jste defragmentovala přímo přes nástroj ve Windows. Zkuste defragmentovat znovu, přes program Defraggler a nejlépe nechat to přes noc, v klidu, hlavně u toho nic nestahovat a tak dále :)

Ale že by ukradla degragmentace 10GB místa na disku, to jsem teda ještě neviděl.

Napřed to nechat projet ccleanerem (viz výše) a následně zkusit opět defragmentovat přes ten program v odkazu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.14 18:36
avatar

Pokud se nepletu, tak si defrag.exe vytvořá nějaké dočasné úložiště či co, které by mohlo mít těch 10 GB. Po skončení defragmentace se to zase uvolní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: newkax
Datum: 08.01.14 18:51

Brala jsem to přes ten defrag. Nechala jsem to defragmentovat do konce, ale místo se mi právě neuvolnilo.

Od: newkax
Datum: 08.01.14 19:33

Aha, tak to já u toho něco dělala, to jsem nevěděla. Moje blbost. Defragmentovala jsem to přes program defraggler. Mě právě dostalo, že se mi ta fragmentace ještě zvýšila, takže když to pustím znovu a nebudu u toho nic dělat, tak by se to mělo konečně defragmentovat a uvolnit místo?

Od: bobbycz*
Datum: 08.01.14 22:42

Ano přesně tak,nic nedělat když se defragmentuje.To pak můžete dělat do vánoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 07:25
avatar

Přesně tak, nepracovat u toho a nechat defrag doběhnout až do konce, protože i jak píše praivo@, defragler při přesouvání souborů vytváří jejich dočasné kopie, které pak zase smaže. Několik GB také zabírají body obnovy systému-záleží na uživateli, kolik si jich ponechá. A čištění volného místa na disku se netřeba obávat, jen se u toho vymažou tzv "odstraněné soubory"-Při běžném odstraňování se totiž z disku nesmažou, zůstávají tam, ale jsou jaksi neviditelné a lze je opět příslušnými programy dostat zpět. Po čištění volného místa jsou soubory ztraceny nenávratně-opravdu vymazány.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.14 07:37
avatar

Jen dodám, že jsem používal Defraggler, ale není to nic moc. Už před nějakou dobou jsem ho vyměnil za Auslogics Disk Defrag, který je mimo jiné hlavně při defragmentaci mnohem rychlejší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.