Jak zamezit souboru k přístupu na internet?

Od: Datum: 05.06.12 20:12 odpovědí: 7 změna: 06.06.12 15:22

ahoj, potřebuji vědět co mám udělat, abych zabránila určitému souboru při jeho otevření přístupu k internetu? Vím že se to dělá nějak přes firewall, ale v tom se vůbec nevyznám. Děkuji za vysvětlení polopatě :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 05.06.12 20:46

Stačí v nastavení firewallu pro ten konkrétní program zakázat odchozí připojení. Příchozí připojení doporučuju zakázat všem programům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amya
Datum: 05.06.12 21:35

To je sice hezký, ale já vůbec nevim kde mam najít nastavení firewallu a jak to všecko udělat, na co mám kliknout :( :-D

Od: amya
Datum: 05.06.12 21:51

Jo a mám win XP

Od: bena*
Datum: 05.06.12 22:21

Jaký používáte firewall? Systémový ve Windows XP? tak ten umí kontrolovat akorát příchozí komunikaci. Nebo používáte nějaký program (Outpost, Comodo, Kerio Firewall, ...)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amya
Datum: 05.06.12 22:59

Asi jen ten systémový... a co se teda musí nainstalovat, nějaký program, kde to nastavit půjde?

Od: bena*
Datum: 06.06.12 06:44

Musíte si nainstalovaný jiný lepší firewall. Vzhledem k tomu, že v této oblasti nejte příliš zkušený doporučil bych jednodušší firewall, například Sunbelt Personal Firewall.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reeve*
Datum: 06.06.12 15:22

Neovládáte-li konfiguraci firewallu (povolení a zakázaní portů ap.), je možné nouzové řešení: Pokud to potřebujete jen jednorázově a pouze po dobu spuštění programu, můžete si po dobu práce s programem prostě jen vypnout síťové příipojení. Tím nemyslím fyzické odpojení síťového kabelu (to by jistě také šlo), ale vypnutí třeba přes volbu: Ovládací panely - Síťová připojení - vybrat ikonu připojení (např. "Připojení k místní síti"), kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit "Zakázat". Po ukončení programu síťové připojení stejným způsobem znovu povolíte.

Samozřejmě to funguje jen v případě, že se program po uzavření skutečně ukončí se vším všudy, tedy že nenechává nějaký proces běžící skrytě na pozadí, který odešle požadavek do sítě při první možné příležitosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.