Jak zamezit souboru k přístupu na internet?

Od: Datum: 05.06.12 20:12 odpovědí: 7 změna: 06.06.12 15:22

ahoj, potřebuji vědět co mám udělat, abych zabránila určitému souboru při jeho otevření přístupu k internetu? Vím že se to dělá nějak přes firewall, ale v tom se vůbec nevyznám. Děkuji za vysvětlení polopatě :-D


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 05.06.12 20:46
 

Stačí v nastavení firewallu pro ten konkrétní program zakázat odchozí připojení. Příchozí připojení doporučuju zakázat všem programům.

 
Od: amya
Datum: 05.06.12 21:35
 

To je sice hezký, ale já vůbec nevim kde mam najít nastavení firewallu a jak to všecko udělat, na co mám kliknout :( :-D

Od: amya
Datum: 05.06.12 21:51
 

Jo a mám win XP

Od: bena*
Datum: 05.06.12 22:21
 

Jaký používáte firewall? Systémový ve Windows XP? tak ten umí kontrolovat akorát příchozí komunikaci. Nebo používáte nějaký program (Outpost, Comodo, Kerio Firewall, ...)?

 
Od: amya
Datum: 05.06.12 22:59
 

Asi jen ten systémový... a co se teda musí nainstalovat, nějaký program, kde to nastavit půjde?

Od: bena*
Datum: 06.06.12 06:44
 

Musíte si nainstalovaný jiný lepší firewall. Vzhledem k tomu, že v této oblasti nejte příliš zkušený doporučil bych jednodušší firewall, například Sunbelt Personal Firewall.

 
Od: reeve*
Datum: 06.06.12 15:22
 

Neovládáte-li konfiguraci firewallu (povolení a zakázaní portů ap.), je možné nouzové řešení: Pokud to potřebujete jen jednorázově a pouze po dobu spuštění programu, můžete si po dobu práce s programem prostě jen vypnout síťové příipojení. Tím nemyslím fyzické odpojení síťového kabelu (to by jistě také šlo), ale vypnutí třeba přes volbu: Ovládací panely - Síťová připojení - vybrat ikonu připojení (např. "Připojení k místní síti"), kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit "Zakázat". Po ukončení programu síťové připojení stejným způsobem znovu povolíte.

Samozřejmě to funguje jen v případě, že se program po uzavření skutečně ukončí se vším všudy, tedy že nenechává nějaký proces běžící skrytě na pozadí, který odešle požadavek do sítě při první možné příležitosti.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.