Instalace win7

Od: Datum: 05.06.12 18:58 odpovědí: 15 změna: 09.06.12 22:03

Zdravím,

rozhodl jsem se přeinstalovat win7, zformatoval jsem teda disk a ted, kdyz je chci znovu nainstalovat, tak mi při instalaci v obrazovce, kde si vybírám na který disk to chci nainstalovat, napíše: Windows cannot be instaled to Disc 0 Partition 1.

A když to i přesto zkusím, tak to píše: Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. see the Setup log files for more information.

A ještě jeden dotaz. Nevíte proč při bootování z DVD to trvá asi 5 min možná dýl (v podstatě se nic neděje, a pak se mechanika chytne a naskočí to, viz obr). Mohlo by to souviset s nějakou změnou v BIOSu?

Díky

doplněno 05.06.12 19:09:

A ještě jedna asi důležitá věc. Když kliknu na tu první hlášku, tak to napíše: Windows cannot be instaled to this disk. This computer´s hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk´s controller is enabled in the computer´s BIOS menu.

Netuším, kde bych měl, v tomhle případě, v BIOSu něco přepnou.

doplněno 06.06.12 08:18:

Tak ten problém s tím pomalím bootováním neřešte. Když jsem zkusil instalovat XP, tak to naběhlo hned, bude to asi DVD nebo mechanikou.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 20:51

Nemáte tam náhodou víc partition?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nema*
Datum: 05.06.12 21:22

no leda by byly nějak skryté - dá se to zjistit?

Datum: 06.06.12 09:00

Měli by být vidět, skrýt je snad ani nejde.

Jak velkou máte tu první partition? Přes celý disk, nebo jste měnil velikost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nema*
Datum: 06.06.12 11:03

mám 2 HDD, instalace nejde ani na jednom. U jednoho (320GB) mám jen jednu partition přes celý disk. Druhý (0,5TB) mám rozdělený na 2 partition (na tomto disku jsem měl Win7 už nainstalované, ale protože jsem měl na oddílu se systémem málo místa, potřeboval jsem disk přerozdělit a teď to dělá to co jsem psal). Zkoušel jsem instalovat na oba disky, jeden byl vždy odpojeny (oba jsou IDE).

Datum: 06.06.12 13:02

Pokud jsou to IDE disky, tak jeden z nich musí být master a druhý slave (klidně nechte zapojené oba). Dělá se to buď přímým zasunutím switche na správné piny na disku, nebo pomocí tzv. cable select, kdy jsou oba disky na jedné kšandě, která má dva konektory označené master a select. Disk na který chcete dát systém musí být master

Když to tak máte, měl byste vidět 3 partitions - jeden na jednom disku a dvě na druhém. Příslušnou partition k instalaci musíte předtím označit jako primární či systémovou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nema*
Datum: 06.06.12 22:44

S tím nastavením MA/SL si jakžtakž vím rady a snad jsem to i dělal dobře, tady problém nebude. Problém by mohl být v tom, že teď vůbec nevým, který oddíl je primární nebo logický a nevím jak to bez systému zjistit.

PS: díky za snahu

Datum: 07.06.12 08:31

Nemám možnost si to tu odsimulovat, abych Vám případně postnul obrázky... ale v přehledu sessions by mělo být vidět, která je primární a aktivní. Vzhledem k tomu, že na discích stejně žádná data nemáte, můžete zkusit začít znovu. Označení session za primární se provádí v podstatě ve stejné době, kdy zadáváte jejich velikost, apod.

Ještě mě tak napadá, je ta session naformátovaná do NTFS?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nema*
Datum: 07.06.12 10:18

Pošlu nějaké obrázky - je to lepší pro názornost:

1/ NTFS to je vždy

Od: nema*
Datum: 07.06.12 10:28

Tak tento problém je vyřešn - DISK MUSÍ BÝT MASTER - JÁ HO MĚL CELOU DOBU NA SLEJVA A TEĎ JSEM TO PŘEHODIL A POKRAČUJE TO V INSTALACI DÁL. Paráda

Díky za nakopnutí

doplněno 07.06.12 10:31:

Sry, spletl jsem si téma, teď jsem rozchodil teprve WinXP - od do nich chci hodit partition magic a mrknout znovu na rozdělení všech disků.

Datum: 07.06.12 13:52

No vida... tak ať se dílo daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 09:21

Jestli v tom rozdělování partition neumíte chodit, tak by to chtělo hodit disk do jiného počítače, nainstalovat nějaký partition manager pro Windows a hodit sem fotku jak to máte rozdělené. Pravděpodobně špatně rozdělený disk.

doplněno 07.06.12 09:22:

Nebo udělat fotku přímo z toho jak to rozdělujete - jak jste to rozdělil.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nema*
Datum: 07.06.12 16:36

Konečne jsem na druhý disk nainstaloval aspoň XPčka a zjistil jsem, že opravdu byly nejspíš obě ty partition původně logické (teď ta první zmizela úplně (je tam jen volné místo), takže to zkusím znovu v partition magic a uvidíme, momentálně zálohuju (projistotu). díky a dám vědět

doplněno 07.06.12 17:36:
Tak jsem zjistil následující (viz obr.) a prosím o radu co s tím. Samozřejmě je disk 1 (na obr. - spravce disku) zformátován uplně blbě, ale jsou na něm ještě nějaká data o která bych nechtěl přijít a už se nevlezou na disk 0. V partition magic je to úplně špatný, tak se ptám jak ten první oddíl (volné místo - viz správa disků) převést na primární oddíl, když v partition magic se vůbec nezobrazí.
Díky za náměty
Od: nema*
Datum: 07.06.12 17:37

ještě printscreen z partition magic

Datum: 07.06.12 22:25

Mám to docela problém přečíst co tam je napsané. Ale standardní postup je takový, že se odstraní všechny oddíly, takže ti zůstane pouze nepřiřazený prostor. Pak si vytvoříš ty oddíly, mám pocit, že Windows umožňuje jen čtyři primární oddíly. Takže pokud neplánuješ více než čtyři oddíly, tak si to přerozděliješ, nastavíš tomu primární oddíly, a ve Windows to pak naformátuješ. Stačí rychlý formát. Pokud potřebuješ více oddílů, což u tak malého disku nestojí ua řeč, tak by si udělal jen dva primární oddíly, pak rozšířený oddíl a pak logické oddíly. Pro budoucí práci s Oddíly dodporučuju pořídit si Gpasrted bootovací CD, je spolehlivější než Partition Magic a nepotřebuješ kvůli tomu spouštět systém Windows (GParted bootuje ze systému linux, ale to nemá na instalci Windows vliv).

Před tím než restartuješ komp si člověk musí rozmyslet jestli tam chce nějaké skryté oddíly (například pokud máš více systémů). Což ty asi nepotřebuješ. Taky si člověk má rozmyslet kde nastaví bootovací flag, čili na jaký oddíl budeš bootovat. Opět, když máš jen jeden systém, tak je zbytečné o tom uvažovat, protože Windows si ten bootovací oddíl nastaví sám jakmile ho vybereš při instalaci z CD.

Smazáním oddílů člověk ztrácí nenávratně data na nich (jakmile akci potvrdíš v manageru).

doplněno 07.06.12 22:31:

Na tom druhém disku ti to ukazuje Bad? Čtu-li správně. Že by špatně zvolený systém?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nema*
Datum: 09.06.12 22:03

Tak a je to, problém byl ve špatně zformátovaném disku a nastavených oddílech - ty byly logické místo systémových. Už to frčí. Fšem díky :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.