Telnet příkaz

Od: Datum: 05.06.12 18:25 odpovědí: 13 změna: 17.06.12 21:23

Dobrý den.

Založil jsem si na webzdarma.cz stránky. Připojuji se na ně přes telnet. Normálně se připojím přihlásím ale chtěl bych vědět jakým příkazem mám zpustit nějaký soubor z toho serveru jako když tam bubu mít soubor blabla tak abych ho přes telnet normálně na pc spustil. Všechny příkazy které to umí (viz obrázek)... :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 18:26

nějak se to tam nevložilo tak tedy znovu doufám že tam ten obrázek už bude.

Datum: 05.06.12 18:28

No tohle... *bzum* 3. pokus

Datum: 05.06.12 18:31

z FTP serveru nic přímo bohužel nespustíte.

Jedině stáhnout k sobě a pak teprve spustit

Datum: 05.06.12 18:39

No a jak to stáhnout?

Datum: 05.06.12 18:43

použijte nějaký inteligentnější program místo telnetu.

Doporučuji například Total Commander

nebo normálně do exploreru napište do adresy: ftp://blechaport.czechian.net/

Zadejte jméno a heslo

A dál si už snad poradíte.

Datum: 05.06.12 19:12

děkuji a nešlo by to nějak stáhnout pomocí toho telnetu?

*hi*

Datum: 05.06.12 21:24

Příkaz RETR by moh pomoct.

Datum: 06.06.12 15:08

pomocí něj to jde stáhnout? Děkuji

Od: bena*
Datum: 08.06.12 17:13

Proboha na co používáte telnet? Tady je mnohem lepší použít FTP a nějakého FTP klienta (buď si v Start-Místo v stíi vytvořit vzdálené připojení nebo použít třeba programy jako FAR, Total Commander nebo jiné)...

Službu Telnet doporučuju zakázat v Start-Ovládací panely-Nástroje pro správu-Služby. Tato služba se dá velice snadno zneužít.

Datum: 17.06.12 19:39

Já bych totiž potřeboval udělat soubor který by z toho ftp serveru stáhnul soubor(y) (v mém případě byla na mysli aktualozace) a prostě ten soubor by vše udělal a stáhnul. Chtěl jsem to udělat jako dávkový soubor... Něslo by to tedy (pokud to přes telnet nejde) udělat nějak jinak?

Děkuji

Od: nickolas
Datum: 17.06.12 21:23

bena : nedelejte paniku, on pouziva klienta, nikoli server*modla*

Od: hm®
Datum: 06.06.12 15:42

Uf, jsem trochu zmaten. Ty ses připojil telnetem k serveru na službu FTP, nebo jsi použil klienta FTP? Jestli jsi použil opravdu telnet, tak nestáhneš nic (jsem přesvědčen), protože nenavážeš datové spojení; zkus ten příkaz LIST, jestli ti vypíše adresář, nebo jestli ti vynadá.

Doporučuji, stejně jako @requied , abys použil nějaký uživatelsky přístupnější program (jinak nic proti těm jednoduchým a spolehlivým čistě textovým programům nemám).

Datum: 08.06.12 16:19

děkuji skusím to

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.