Fotky a video na jedno DVD?

Od: Datum: 04.06.12 13:23 odpovědí: 12 změna: 05.06.12 23:18

Zdravím, potřebovala bych radu.

Mám z kamery film, upravenej, nachystanej. A k tomu mám i fotky z foťáku - taky upravený nachystaný - prostě jen vypálit. A teď můj dotaz: Potřebovala bych to dát všechno na jedno DVD. Jak film, tak i ty fotky. Velikostně si myslím, že se to tam vleze - film neni dlouhej - cca 10 minut , ale když bych ho chtěla vypálit jako VIDEO_TS, tak nevím jak tam pak na tu "placku" dostanu i fotky. Doufám, že to píšu srozumitelně.

Zkoušela jsem ten film uložit jako avi soubor a pak jsem to vypálila v NERU i s fotkama jako datové DVD, ale ten avi soubor mi "nezkřoupal" dvd přehrávač :(

Tak jak na to? Poradí mi někdo?
Lucka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 13:42
avatar

Už jsem video dlouho nedělal, takže to možná nebude přesné. Používal jsem PhotoStory nebo Windows Movie Maker. Pokud to chceš udělat jako DVD, tak bych fotky udělal jako prezentaci a dal bych je jako jednu kapitolu toho DVD. Chytřejší DVD přehrávač je pak dokáže zobrazit nejen jako prezentaci, ale i samostatně jako jednotlivé fotografie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucam
Datum: 04.06.12 22:40

Otázka je, jak chytrý přehrávač mají i ostatní, kterým to DVDčko budu vypalovat :(

Od: re®
Datum: 04.06.12 13:42

"Zkoušela jsem ten film uložit jako avi soubor " - Co k tom víc dodat. Ženy *smich**smich* Jestli chceš vytvořit VCD nebo SVCD tak fotky tam dát nemůžeš. Ale kdyby si nepřejmenovávala soubor na avi tak by to možná šlo. V jakém formátu to video je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucam
Datum: 04.06.12 22:28

"Co k tom víc dodat. Ženy" - Tak takovýto kecy fakt miluju Hlavně, že chlapi jsou neomylní!
Napsala jsem to tak, jak mě to prostě přišlo nejdřív pod ruku. Holt jsem si odskočila od plotny, abych si vytvořila film. A VYTVOŘILA JSEM HO VE FORMÁTU AVI
Nic jsem nepřejmenovávala. Prostě jsem to takto vytvořila v Pinacle Studiu. Jinak si to taky můžu převést do formatu, jaky se mi bude libit. Na to mám zase jinej program.
Navíc jsem nechtěla vytvořid ani VCD ani SVCD, ale DVD!
Datum: 04.06.12 13:50
avatar

Tady je totiž chyba i v tom, že bylo všechno vypáleno na DVD jako datové soubory, to fakt žádný přehrávač nezkousne.

Teď jde o to, zda to video a fotky jsou myšleny jako dvě odlišné věci. Pak by šlo vypálit zvlášť video a k tomu připálit prezentaci třeba v Photo Story. Pokud ale má jít o souvislý film, kde budou fotky i video, jde to i třeba v Movie Makeru s tím, že jednotlivé snímky budou jako kapitoly videa.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucam
Datum: 04.06.12 22:38

Ano, video zvlášť a fotky taky zvlášť (viz foto 1 a nebo klidně pak i tak, že fotky budou ve složce - foto 2)

Fotky potřebuju, aby byly samostatně, když bych je pak chtěla nechat vyvolat (třeba jen některý), tak aby se to dalo použít. Jestli to teda píšu srozumitelně.

Od: lucam
Datum: 04.06.12 22:38

foto 2

Datum: 05.06.12 08:17
avatar

Takže tady bych to asi udělal tak, že bych v nějakém vypalovacím programu na DVD vypálil soubor videa jako DVD video a disk bych neuzavíral. A k tomu pak normálně připálil soubory fotografií. Já tedy používám program ConvertX to DVD, z *avi mi to překonvertuje a vypálí, disk neuzavřu a pak připaluji fotky podle libosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.12 08:29
avatar

A je nutné vypalovat ten film jako DVD? Pokud ho vypálíte jako AVI, nebude problém a naprostá většina přehrávačů to přehraje. Akorát se bude muset spouštět ručně z menu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 08:40
avatar

Jak tam nahoře píše lucam, už ten soubor měla jako *avi a přehrávač jí to nevzal. Já to znám, mám tři DVD přehrávače a jen jeden je schopen *avi přehrát. JInak by to samozřejmě asi nutné nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 08:55
avatar

Podle toho obrázku (foto 2) to není vypáleno jako AVI, ale jako DVD (AUDIO_TS a VIDEO_TS). Takže Nero při vypalování převedl původní AVI na DVD. Zkusil bych to vypálit jako čistě datový disk (nikoliv DVD).

doplněno 05.06.12 09:15:

Adresář na vypáleném disku by pak měl vypadat asi tekhle:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucam
Datum: 05.06.12 23:18

Díky za reakci, ale jak píše jerrymungo, tak *avi mi to nebralo- pálila jsem ti jako čsitě datový disk. A obrázky, co jsem vkládala, byly jen takový, jak bych si to představovala - jak bych to chtěla ve finále mít (ty obrázky jsem totiž jen udělala pro ilustraci, proto se celá-hlavní složka nijak nejmenuje)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.