Nahrávání zvuku - hudba a hlas dohromady

Od: Datum: 17.02.13 17:16 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 20:03

Ahoj. Mám problém s nahráváním. Koupila jsem si mikrofon a když mluvím, nahrává krásně. Jakmile si ale pustím hudbu a do toho zpívám, tak se to ruší. Potřebovala bych, abych mohla mít puštěnou instrumentální verzi písničky třeba na youtube a do toho mohla zpívat a aby se to oboje nahrálo.

Vím, že to jde. Kamarádka nahrává přes Audacity a nahraje jí to jak puštěnou hudbu, tak její hlas a kvalitně. Nahrávám taky přes Audacity, ale ruší se mi to. Primárně jde slyšet můj hlas, který vynechává. Když nezpívám, nahraje se tam hudba ale strašně potichoučku. Vím, že problém bude někde v nastavení nahrávání, ale absolutně netuším, jak a kde to nastavit. Taky je možná problém, že notebook má zabudovaný mikrofon? Nebo nevím..
Kdyby mi to někdo mohl jako laikovi vysvětlit, byla bych mu vážně moc vděčná.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 17:21
avatar

Nejspíš tam máte někde zapnuté potlačení šumů z okolí = hudby.

Nejlepší by bylo mít sluchátka, nahrát jen zpěv samotný a umístit ho pak přes tu nahrávku až při zpracování na počítači.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: seps
Datum: 17.02.13 17:28

Děkuji za odpověď, ovšem ono mi to ruší i když to mám ve sluchátkách. Nebo když to viedo pustím a vypnu u něj zvuk. Ruší to jakoby zevnitř počítače. Ale když nahrávám jen svůj hlas, tak se nahraje bez problémů...

Od: seps
Datum: 17.02.13 17:44

Tak jsem to hledala v tom nastavení a bylo to vážně tím.. Měla jsem zaškrtlé Acoustic Echo Cancellation.. Děkuji.. teď už mi to neruší. Akorát stále nevím, jak vyřešit, aby mi to nahrávalo krom mého hlasu i tu puštěnou hudbu..

Datum: 17.02.13 17:56
avatar

http://www.howtogeek.com/6103…udio-devices-simultaneously/?

doplněno 17.02.13 18:01:

Ale osobně bych taky zvolil nahrání zvukové stopy, pak zpěvu a pak smíchání dohromady. Proč? Třeba proto, že si pak můžeš hrát s hlasitostí jednotlivých částí (můžeš například ten zpěv zesílit a hudbu zeslabit nebo naopak), nebo třeba si třeba i změnit hlas, resp.výšku hlasu, aniž by to ovlivnilo hudbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: seps
Datum: 17.02.13 20:03

Asi to tak udělám.. Protože ta hudba je tam stejně tak potichoučku, že ji tam stejně budu muset dát zvlášť.. A aspoň teda budu moct měnit u obou tu hlasitost. Výšku hlasu si sice měnit neplánuju, ale i tak.. díky za tip ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.