Nahrávání zvuku - hudba a hlas dohromady

Od: Datum: 17.02.13 17:16 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 20:03

Ahoj. Mám problém s nahráváním. Koupila jsem si mikrofon a když mluvím, nahrává krásně. Jakmile si ale pustím hudbu a do toho zpívám, tak se to ruší. Potřebovala bych, abych mohla mít puštěnou instrumentální verzi písničky třeba na youtube a do toho mohla zpívat a aby se to oboje nahrálo.

Vím, že to jde. Kamarádka nahrává přes Audacity a nahraje jí to jak puštěnou hudbu, tak její hlas a kvalitně. Nahrávám taky přes Audacity, ale ruší se mi to. Primárně jde slyšet můj hlas, který vynechává. Když nezpívám, nahraje se tam hudba ale strašně potichoučku. Vím, že problém bude někde v nastavení nahrávání, ale absolutně netuším, jak a kde to nastavit. Taky je možná problém, že notebook má zabudovaný mikrofon? Nebo nevím..
Kdyby mi to někdo mohl jako laikovi vysvětlit, byla bych mu vážně moc vděčná.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 17:21
 
avatar

Nejspíš tam máte někde zapnuté potlačení šumů z okolí = hudby.

Nejlepší by bylo mít sluchátka, nahrát jen zpěv samotný a umístit ho pak přes tu nahrávku až při zpracování na počítači.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: seps
Datum: 17.02.13 17:28
 

Děkuji za odpověď, ovšem ono mi to ruší i když to mám ve sluchátkách. Nebo když to viedo pustím a vypnu u něj zvuk. Ruší to jakoby zevnitř počítače. Ale když nahrávám jen svůj hlas, tak se nahraje bez problémů...

Od: seps
Datum: 17.02.13 17:44
 

Tak jsem to hledala v tom nastavení a bylo to vážně tím.. Měla jsem zaškrtlé Acoustic Echo Cancellation.. Děkuji.. teď už mi to neruší. Akorát stále nevím, jak vyřešit, aby mi to nahrávalo krom mého hlasu i tu puštěnou hudbu..

Datum: 17.02.13 17:56
 
avatar

http://www.howtogeek.com/6103…udio-devices-simultaneously/?

doplněno 17.02.13 18:01:

Ale osobně bych taky zvolil nahrání zvukové stopy, pak zpěvu a pak smíchání dohromady. Proč? Třeba proto, že si pak můžeš hrát s hlasitostí jednotlivých částí (můžeš například ten zpěv zesílit a hudbu zeslabit nebo naopak), nebo třeba si třeba i změnit hlas, resp.výšku hlasu, aniž by to ovlivnilo hudbu.

 
Od: seps
Datum: 17.02.13 20:03
 

Asi to tak udělám.. Protože ta hudba je tam stejně tak potichoučku, že ji tam stejně budu muset dát zvlášť.. A aspoň teda budu moct měnit u obou tu hlasitost. Výšku hlasu si sice měnit neplánuju, ale i tak.. díky za tip ;)

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.