Vypínání notebooku

Od: Datum: 31.05.12 16:59 odpovědí: 6 změna: 01.06.12 22:02

dobrý den,jsem trochu starší osoba,synové mne naučili na počítači a pořídili mi not'ák,trochu jiné než počítač ale jinak stejné,pořád se musím učit!no nic,chtěla bych poradit,moc prosím,jedná se mi o vhodné či správné vypínání ,vypínám bud /když vím,že třeba,za hodinu či dvě budu na něm/tak vypnu -fn/funkce/plus nahoře funkce "křížek"-to je jen vypnutý monitor.přístroj tedy běží.A jinak třeba večer nebo přes den,když vím , že na něj nepůjdu,tak vypnu -že zmáčknu dole to fn plus nahoře f1 je tam velké a malé zetko./snad mi porozumíte,ten kdo pracuje s notebooky/nebo je to na jiných not'ácích jiné?,mám ASUS,nemohu vynachválit,to druhé se vypne myš-nesvítí a i ON je ticho,jen si dole trochu sem tam "bliká/synové říkají že to je v režimu spánku.Také se bojím abych přístroj si nějak nepoškodila a také aby mi dlouho vydržel.Mohu to takto dělat? nedělám něco špatně? A třeba když jen vypnu jen ten monitor-Asusek tedy běží,nevadí když bych "nestihla" a šla k němu t řeba až za 3nebo 4 hodiny? Poradí mi nějaký odborník přes tyto přístroje.Moc a moc děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.12 20:01

Nevadí :D. Stačí najet na START (to je takové to barevné okno, standartně v levém dolním rohu). Vypnout a je to :D

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 31.05.12 20:12

Pokud jen odcházíte na nějakou dobu, nechat NB:
1. spát, to se dá i nastavit po jaké době usne automaticky. Pak je
2. hibernace (po hibernaci se dá vypnout ze sítě a po nastartování je na monitoru, kde byla práce ukončena) a pak
3. vypnout.
Kupa věcí se dá nastavit, na tlačítko sepnutí, i sklopením víka, to podle operačního systému.

doplněno 31.05.12 20:20:

Třeba takto

Od: lauryla
Datum: 01.06.12 04:19

Jo dobře moc díky,p.Hoummy a Buss,ta druhá odpověd/syn říkal-jé tak to dělám v mém počítači,/tak mi to hoši nastavili a když něco nevím tak holt musím za nimi/za nás tyhle vymoženosti nebyly/. a ještě mám malou prosbičku na Vás oba či jednoho -prosím jak si počínáte při bouřce? Stačí hodit do spánku a nebo úplně vyndat ze sítě? Hoši své počítače nijak moc při bouřce ani nevypínají,Jak si počínáte Vy?/nebo se neznepokojovat,když krapet,nebo více bouří?/Díky za odpovědi-Jen abychom o přístroje nepřišli.

Datum: 01.06.12 19:38

Při bouřce? Chatuju a hraju hry, normálně napojený do sítě. Nikdy mi do toho neuhodil blesk...

Od: pepr®
Datum: 01.06.12 19:56

Zatím. Zatím. ... Ono to jednou přijde.

Vlastní zkušenost.

Od: lauryla
Datum: 01.06.12 22:02

Jo ,tak díkes,p.Hoummy,hoši se tím taky zatím neznepokojují,musíme doufat a i když toto nebezpečí hrozí tak ho nepřivolávejme,díky za odpovědi.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.