Jak řešit elektrické kopance od notebooku?

Od: Datum: 27.05.12 18:20 odpovědí: 7 změna: 31.05.12 21:38

Ahoj, přeji všem hezký den,

mám notebook Acer Aspire (odkaz na něj: http://www.nakupuj.com/notebo…lx-r8002-005-cerveny/z195194/ ) a už týden pozoruji, že když se dotknu boku (bok, kde se zapojuje USB, kde je větrání apod.- v kolečku na obrázku), tak mi počítač dá malý "kopanec", poprvé jsem si myslela, že za to může jen statická elektřina na povrchu počítače a mém prstu, ale když už mi to udělalo poněkolikáté, tak se raději ptám... Nikdy to ten počítač ještě nedělal, až teď za poslední týden. Na počítače a celkově jsem trochu "lempl", tak se ptám- můžu to opravit nějak sama nebo musím k opraváři? Nevíte co to může být? Díky... ;)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.05.12 18:34

Velmi pravděpodobně jde opravdu o statickou elektřinu - dejte si pozor, ať notes výbojem neodpálíte. Zkuste náboj vybít např. proti vodovodu, radiátoru ÚT či zemnícímu kolíku zásuvky. Důvodem, proč se to dříve nestávalo, je nějaká změna v prostředí, v němž se pohybujete - nový koberec, nové boty/šaty, nízká vzhkost vzduchu... Kdysi takový problém způsobilo, že paní si koupila nové kalhotky.

:-D

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ellin*
Datum: 27.05.12 23:25

Děkuji mockrát za odpověď... ;)

Od: bmbx®
Datum: 27.05.12 23:42

Napáječ k notebooku máte s plochou síťovou zástrčkou nebo s kulatou i pro středový kolík v zásuvce?

doplněno 27.05.12 23:48:

Pokud by to byla statická elektřina tak ta nebude vznikat na notebooku, ale na vás a tím pádem budete dostávat rány i od jiných kovových uzeměných částí - vodovod, radiátory topení, kovová dveřní futra, kovové elektrické spotřebiče zapojené do zásuvky atd...

pokud rány dostáváte jen od notebooku, může být vada v izolaci napáječe a to může být nebezpečné pro notebook i pro vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ellin*
Datum: 28.05.12 14:33

S kulatou...

Od: mkat®
Datum: 28.05.12 17:24
avatar

Použivate stale tu istu zasuvku?Nemate nabijačku v rozdvojke?niektore (staršie typy )maju jednu zasuvku s prehodenou fazou.Skuste dať priamo do zasuvky a skusiť.Alebo skuste či to kope aj na bateriu.Ak vtedy nekope tak može byť v nabijačke vadny odrušovaci ,blokovaci kondenzator.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ellin*
Datum: 29.05.12 12:40

Používám celkem dvě zásuvky, v obou je rozdvojka, z jedné jsem ji vydělala a uvidím co to udělá, z druhé to bohužel nejde. Tak se alespoň budu snažit být častěji v té zásuvce bez rozdvojky. a ohledně baterie- dnes to například nekope ani s baterií ani bez.

Od: bmbx®
Datum: 31.05.12 21:38

mkat malinko mystifikuje, rozdvojka samozřejmě na to nemá vliv, ať je jakéhokoliv provedení, protože spotřebiči je jedno kde je fáze, současné předpisy to ani nenařizují kde má být. Prostě pokud je napáječ s plochou vidlicí, tak si jej nechte zkontrolovat a pokud je se zástrčkou pro středový kolík v zásuvce tak máte něco špatně.

doplněno 31.05.12 21:44:

Ted jsem si všiml, že jste uvedla, že máte zástrčku kulatou, tedy ze středovým kolíkem, pozvěte si někoho s multimetrem ať změří jakoukoliv kovovou část počítače proti ůstřednímu topení, nebo vodovodu, nebo plynovému potrubí, pokud tam něco naměří tak to není dobře...pokud nenaměří nic tak to možná bude ta statická elektřina ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.