Přestal jít zvuk na PC- informace

Od: Datum: 27.05.12 14:00 odpovědí: 12 změna: 28.05.12 06:02

Dobrý den. Prosila bych radu pro laika. Chtěla jsem si pustit zvuk na PC a najednou nešel. Na monitoru, se objevila tato zpráva. Přitom ještě před chvilku, jsem měla zvuk puštěný. Poradíte, co si mám nainstalovat, co tomu najednou chybí? Děkuji Viky

doplněno 27.05.12 14:33:

Promiňte, vůbec jsem si nevšimla, že obrázek s hláškou se neuložil. Pokusím se ho vložit.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.05.12 14:22

Aspoˇ´kousek´ té hlášky. . .

doplněno 27.05.12 14:37:

Pro začátek bych zkusil restart - pokud jste nic před ´zmizením´ zvuku neinstalovala.

Nepmůže-ti, znovu instalovat ovladače zvukovky.

Od: viky®
Datum: 27.05.12 15:57

Nic jsem nedělala, jen otvírala poštu. Jen jsem poslouchala a dívala se na mail. Jak něco přeskočí, nebo je problém, tak první, vše zavřu. Spustím kontrolu CCleaner, a pak, když je čistý, tak restartuji. To vše, jsem udělala, jak jsem zjistila, že nejde zvuk a objevila se hláška.

Datum: 27.05.12 16:10

Takže zřejmě něco "přeskočilo" a odmázlo ovladače zvukovky - reinstalovat. Kromě CCleaneru by to asi chtělo i nějaký antivir...

Ovladače máte buď na CD od dodavatele HW a nebo si je stáhněte z netu.

doplněno 27.05.12 16:12:

BTW - na takovéto browsdání je lépe nebýt přihlášen(a) na účtu s administrátorskými právy, zbytečně tím usnadňujete různým ´breberkám´ přístup...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.12 19:16

Dobrý den. Mowla, mám prosbu, můžete mi to trochu blíže vysvětlit?

BTW - na takovéto browsdání je lépe nebýt přihlášen(a) na účtu s administrátorskými právy, zbytečně tím usnadňujete různým ´breberkám´ přístup... Jak nebýt přihlášen? Děkuji

Datum: 27.05.12 19:44

Základní účet (username), který se vytváří při instalaci Win je "administrator", dalšími jsou "user" a "guest"."Účet "system" nezmiňuji.

"Administrator" může vše - instalovat HW i SW, měnit nastavení atd. - a pokud jste takto přihlášena, mají veškeré vámi spuštěné procesy (programy) automaticky stejná práva - tedy např. nedopatřením spuštěný nevhodný program může počítač zcela vymazat, přenastavit, na/od-instalovat - a to všetně systémových programů a úložišť.

"User" nemůže instalovat ani HW ani SW, ani měnit většinu nastavení, může ale spouštět a používat instalovaný HW i programy, ukládat data apod. Běžně práva tohoto účtu k užívání počítače naprosto stačí, ale nelze se přes něj dostat na systémové soubory, nastavení, nemůže vymazat data jiným uživatelům apod.

"Guest" nemůže téměř nic, tento účet pominu.

Když někomu instaluju počítač, účet "administrator" zahesluju nějakým nikoli elementárním heslem (ať si ho dotyčný klidně zapíše, běžně se tak hlásit nebude) a vytvořím učet jiný, s právy "user" a bez hesla (ať se z loginu nepomine), třeba "Pepa" - právě tímto účtem se bude Pepa přihlašovat a on i já víme, že libovolně ´uměleckým patláním´ nemůže nadělat velkou paseku. Samozřejmě, že i tak lze počítač zavirovat (instaluju antivir) či si zavléct spoustu balastu, proč ale škodlivým softíkům situaci usnadňovat, že?

Od: bena*
Datum: 27.05.12 21:01

Jen malá technická - na Windows XP Home se mi nikdy nepodařilo vytvořit jeden jediný účet, který bude mít práva User vedle Admina.
Vždycky tam musel být jeden účet Administrator, jeden s právy admina a pak teprv omezený účet User.
Ale stejně nejlépe mají udělanou tuto politiku například Debian nebo Ubuntu (obě to jsou linuxové distribuce) včetně jeho derivátů /Xubuntu, apod./... tam si roota (obdoba admina) zablokujete, v Ubuntu už zablokovaný je a máte tam svůj omezený účet.Pokud budete chtít dělat nějaké úkony v systému nebo něco instalovat, tak vás to vyzve ať zadáte heslo nebo použijete sudo a jste na chvíli rootem.

Datum: 27.05.12 21:26

Přiznám se, že nevím, na kolik PC s XP jsem to dělal, naposledy na stařičkém notesu před cca třemi týdny, ale nikdy jsem naopak nepotkal problém. Zahesluju ´systémového´ administratora a založím účet s právy usera.

Jinak souhlasím, že Unixy mají práci s účty propracovanější.

Datum: 27.05.12 21:33

Mowla, děkuji za odpověď, ale je tady malý problém, odpovídal jste pro toho, kdo PC rozumí. Já jsem jenom laik, vůbec ničemu nerozumím, z toho co jste napsal. Potřebovala bych vědět, udělala jste to a to, je to špatně. Mělo by to být, tak a tak. Nechápu, v čem jsem přihlášena a nemusím být. Dokážete mi to prosím, trochu obyčejně vysvětlit? Děkuji.

Datum: 27.05.12 21:53

"udělala jste to a to" - nevím, co jste udělala (proč zmizly ovladače zvukovky), mohu jen odhadovat ;)

"v čem jsem přihlášena" - v systému Windows. Musíte být. Ale MS v rámci své politiky vůči uživatelům umožňuje (resp. dokonce přednastavuje) se přihlásit automaticky (v podstatě bez vědomí uživatele, že k přihlášení došlo) - na účet vytvářený při instalaci a s právy administrátora. Máte-li ovládání počítače ´zaběhnuté´, neřešte nic (resp. ne na dálku), změna uživatele sebou nese řadu opětovných nastavení (a mohla byste si systém rozhasit) - pokud si ale budete (nechávat) počítač reinstalovat, nechte si vytvořit ještě účet ´user´ a běžně se přihlašujte právě na něj, administrátora si nechte jen na instalace a změny nastavení - ten, kdo vám počítač přeinstaluje vám to i vysvětlí, takhle, přes poradnu, omlouvám se, bych to dělal nerad.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.05.12 06:02

Děkuji za všechny informace. Viky

Od: bena*
Datum: 27.05.12 16:38

Bude to chtít stáhnout a nainstalovat ty ovladače zvukové karty. Kdyžtak si stáhněte a nainstalujte EVEREST Home Edition. Ten zjistí co tam máte za hardware a podle toho Vás ukážeme na přímé stažení ovladačů.

Ještě můžete zkusit Obnovení systému, pokud se nechcete pouštět do nějakých instalací. Je to jednodušší, ale jestli to vyřeší problém, to Vám zaručit nemůžu. Osobně bych to bral jako krajní možnost. Obnovení systému najdete v Start-Programy-příslušenství-Systémové nástroje.

Datum: 27.05.12 19:11

Béňo, děkuji za radu, zapomněla jsem na Obnovu systému. Stačilo udělat, a vše je zase v pořádku. Viky

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.