PLNÝ HDD A NEJDE Defragmentovat

Od: Datum: 24.05.12 18:50 odpovědí: 10 změna: 24.05.12 20:16

Ahoj všichni...řeším problém...i když něco smažu s HDD tak mi to stále ukazuje plný disk...Bohužel nebyl rozdělen na dva ..tak že jenom C: a ten je plný...nevíte jak nejlepe smazat nepotřebné soubory...? Bohužel předchůdce na to nahrál ještě jeden OS tak že jsou tam dva stejný ...Poraďte...Díky za Váš čas

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 24.05.12 19:01

Jak já to vidím,tak zazálohovat důležité věci a čistá instalace s formátem HDD...:)

doplněno 24.05.12 19:02:

A při té příležitosti disk rozdělit...:)

doplněno 24.05.12 19:28:

A tak to se omlouvám,v tomhle případě moje rada neplatí...Svěřte to někomu,kdo se v tom vyzná.

Ohodnoceno: 0x

Od: hdd
Datum: 24.05.12 19:08

Díky a mám formátovat právím tlačítkem na myši a nebo si mám stáhnout na to nějaký program...jde mi o to že to nabízí jen NTFS jako výchozí...

Od: bena*
Datum: 24.05.12 19:26

Jak formátovat? Systémový disk nikdy nenaformátujete v tom samém systému (až na výjímky). Běžně se to dělá tak, že vezmete instalační disk systému a při doatzu kam instalovat odstraníte systémový oddíl a vytvoříte nový. Ten si pak naformátujete na NTFS (ne rychle). Pak proběhne kopírování souborů a spustí se samotná instalace. Po dokončení instalace nainstalujete ovladače k jendotlivým komponentům a poté provedete aktivaci Windows. Po aktuaviaci nainstalujte všechny dosud vydané aktualizace pomocí Microsoft Update nebo WIndows Update. Najdete to ve Start-Všechny programy-Windows Update. Pro WIndows XP SP3 bylo vydáno přes 100 aktualizací dostupných právě na Microsoft/Windows Update.

Datum: 24.05.12 19:09

Ještě něco nemusím nic zálohovat chce vše smazat...

Od: hop®
Datum: 24.05.12 19:10

Jen mne napadlo - jakým způsobem mažete soubory? Běžný způsob je pouze přesune do Koše, takže se žádné místo neuvolní, dokud není Koš "vysypán"...

Datum: 24.05.12 19:18

ne ne tak určitě ne..

Od: dablion*
Datum: 24.05.12 19:38

pokud chceš uplně pročistit HDD, musíš přeinstalovat systém .

Stáhni z torrentu tvůj systém, programem wintoflash systém vložíš do flešky odkud ho můžeš nabootovat ze startu pc .

Pak je to jednoduché . Smaž celý disk , nainstaluj systém ... (až bude chtít CD klíč, měl by být nalepen na počítači, také je nutné zvolit verzi windows kterou tam máš napsanou [home,proffesional,ultimate] )

Pokud se s tím nechceš tolik dřít, stáhni si již aktivovaný systém . Jestli si k pc dostal již předinstalovany windows a chceš jej akorat promazat, já osobně bych to nepovažovat za piráctví protože vlastně 1 CD klíč k 1 PC . Záleží však na tobě

Od: bena*
Datum: 24.05.12 19:57

Z torrentu ani internetu to moc nestahoval, létá tam spousta upravovaných instalačeka člověk si nemůže být jist jejich kvalitou (aby se systém časem jen tak nesesypal, atd.)T

o si radši CD někde půjčte. Případně mám ověření http://uloz.to/m/snipp/os, kde jsou instalačky dobré. Ono spousta lidí to CD zahrabe nebo ho ani nedostane nebo je škráblé a pak nastává problém...

Datum: 24.05.12 20:16

Mám jen 32bit dvd, včera jsem hledal hledal 64bit, až jsem našel odkazy na stažení iso přímo z webu, z amazonu a digital river, které jinak slouží pro stáhnutí po zakoupení přes internet. Číslo pochopitelně musíte mít už svoje, ale stáhnout to jde každému, nejen kupujícím :) Akurát to je anglicky, ale kdyby to bylo nutné, s trochou snahy to nějakou tou utilitou jde změnit i v jiných než v ultimate.

Datum: 24.05.12 20:01

Tady je jednoduchá rada, formát a čistá instalace a věřte že to bude rychlejší než pracná oprava která beztak nikam nepovede.

Hlavně zálohovat data.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.