Zrcadlový text - tisk

Od: Datum: 23.05.12 15:15 odpovědí: 9 změna: 23.05.12 23:57

Dobrý den,

poradí mi někdo, jak zrcadlově obrátit text? Nejlépe worldu, excelu... Potřebuji to pak natisknout na látku a nažehlit.

Předem moc děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 23.05.12 15:20

Některé tiskárny či programy to umí (Word, Excel - pokud vím, ne), ale obecně - pro jakýkoli program a tiskárnu, vyexportujte stránku(y) do .jpg (nebo jiného obr. formátu) a v libovolném programu pro úpravu fotek obrázek jakkoli otočíte/zrcadlíte...

Ohodnoceno: 2x

Od: k2
Datum: 23.05.12 15:26

Musi to byt nutne word ci excel? Zrcadlit obrazek (text) umi i obycejne Malovani ve Windows...

Od: 7socinka7*
Datum: 23.05.12 15:45

Nemusí, myslela jsem tím něco dostupného. Nejsem v tom zrovna zběhlá. Děkuji za tipy.

doplněno 23.05.12 15:46:

V tom malování, je to tam jednoduše k dohledání? Najdu to?

Od: mowla*
Datum: 23.05.12 15:50

Malování - v menu Obrázek - Otočit či překlopit ...

;)

Ale do Malování se vám bude velký soubor (ve slušném rozlišení) těžko dostávat - zvolte si jiný program, postup bude obdobný...

Od: k2
Datum: 23.05.12 15:58

Nahore na liste:

Obrazek->Preklopit ci otocit...->

Takto to je u XP, predpokladam, ze Visty ci W7 to maji obdobne.

P.S.: chcete-li obrazek preklopit kolem svisle osy, dejte preklopit vodorovne (vychytavka programatoru/prekladatelu ke zmateni uzivatele)

Od: 7socinka7*
Datum: 23.05.12 16:13

Díky. Mám XP, tak to večer zkusím. Snad to půjde ;)

Datum: 23.05.12 18:04

No nevím, jak bude vypadat vytištěný text z jpg :)

Podívejte se prvně do nastavení tiskárny u tisku. Ne nastavení tisku v programu, ale přímo vedle tiskárny Vlastnosti, kde vybíráte šuplík s papírem, množství inkoustu a tak, já tam u HP5150 zrcadlové převrácení mám.

Jinak latex umí zrcadlit cokoli, pak z toho dostanete postscript nebo pdf. Nebo to místo ve wordu napsat v nějakém vektorovém grafickém editoru.

Datum: 23.05.12 19:47

Pokud si do tiskárny- scaneru- vložím text,mohu s ním před uložením,nebo tiskem, různě manipulovat,zvětšit,zmenšit,otočit vlevo,vpravo i zrcadlově.Umí to každá multifunkční tiskárna.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: zkrat*
Datum: 23.05.12 23:57

Jak už radili dzordz a jabraka, pokud máte multifunkční tiskárnu, podívejte se do jejího nastavení. Při troše štěstí tam najdete něco podobného jako na obrázku a nebudete muset řešit, co umí nebo neumí program.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.