Audio-mikrofon, odstranění části zvuku (live)

Od: Datum: 21.05.12 18:05 odpovědí: 3 změna: 21.05.12 19:36

Dobrý den,

potřebuji, aby počítač ze zvuku, který přijme mikrofon, automaticky, co nejlépe odstranil zvuk, který vydává sám počítač skrz reproduktory.. Mám na pc Karaoke, které měří i výšky tónu, který zpíváte.. ale není domyšleno, že se tam bude plést i "cizí zvuk" tedy hudba z reproduktoru.. Neznáte někdo nějaký způsob, jak na základě výstupu minimalizovat vstup, prostě co nejvíce odstranit.. Samozřejmě to musí jít v reálném čase se zpožděním do 1vteřiny max., počítač mám rychlý, core i5 sandy bridge, takže pro live audio úpravy by problém být neměl..

Děkuji za každý nápad

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.12 18:14

A co takhle to poslouchat do sluchátek? Nebo pořídit mikrofon s menší citlivostí, aby bral jen opravdu z blízka?

Od: ttttttttttt
Datum: 21.05.12 18:16

sluchátka mě napadla.. ale karaoke do sluchátek.. s tou citlivostí.. popřemýšlím, ale kdyby někoho něco ještě napadlo..

Děkuji za nápad

Od: bmbx®
Datum: 21.05.12 19:36

Použít diferenciální mikrofon, bere zvuk z jednoho směru a vše co do něj jde z více směrů potlačuje. Stejný princip je použit u mobilů, aby nebraly okolní ruch.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.