Vyčištění počítače

Od: Datum: 21.05.12 13:27 odpovědí: 9 změna: 21.05.12 19:53

Ahoj, zdravím. Chci se trochu poradit ohledně pc. Chtěla bych jej důkladně vyčistit, přece jenom je už taky pomalejší. CCleaner používám, ale není to ono.

Neznáte nějaký opravdu dobrý program který smaže cookies, problémy v pc, zrychlí jej atd.

Nebo mám jednoduše odstranit OS (C:) a začít znova? (PS: To bych musela znovu instalovat i windows?)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.12 13:29
avatar

Pokud je to opravdu špatné, doporučuju zazálohovat vše důležité a disk C: zformátovat a nainstalovat čistou instalaci Windows (o všechna data na disku C: přijdete, proto napřed zálohovat!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 13:59

Není nutné hned formátovat,pokud je na systémovém disku dost místa,lze při nové instalaci zvolit tento stejný disk,starý systém se zachová ve složce windows.old (pro windows 7)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 21.05.12 13:37

OS = operační systém. Operačních systémů je celá řada, například Windows, Ubuntu, Debian, Solaris, apod.

Nejlepší je, jak již někdo psal, zazálohovat vše důležité a udělat čistou instalaci operačního systému. Tu by měl dělat zkušenější uživatel. Pokud ji budete dělat Vy, nezapomeňte disk rozdělit aspoň na dva oddíly, kdy první (Céčko) bude systémový (dal bych velikost mezi 20 - 30 GB) a druhý (Déčko) bude datový, takže tam dát dokumenty, apod. V případě havárie systému dokumenty, apod. budou v bezpečí.

Po instalaci nezapomeňte Windowsy aktivovat, nainstalovat všechny dosud vydané aktualizace pomocí Microsoft Update (ve Startu je jen Windows Update, ale po kliknutí na něj se Vám ukáže nabídka na instalaci Microsoft Update - zvolíte Přejít). Budete-li instalovat Microsoft Office, určitě nainstalujte i pro něj všechny dosud vydané aktualizace. Ty se instalují přes Microsoft Update taky.

No a pak už klasika. Jen nezapomeňte dávat při instalaci jakéhokoliv progamu pozor na různé nabídky instalace toolbarů (nástrojové lišty), změn domovských stránek, přidávání odkazů do oblíbených či instalace zázračných programů. Expertem na tyto odpornosti je google, Yahoo! a ASK hlavně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: help*
Datum: 21.05.12 15:29

Vzhledem k uvedení Ccleaneru předpokládám, že se jedná o WXP. Opravdu dorbý na odtsranění spousty problémů je RegCleaner. A potom O&O na defragmentaci disku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusan0611*
Datum: 21.05.12 16:24

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 21.05.12 17:01

Advanced SystemCare 4 a vyšší = rozhašení celého systém. Jinými slovy tento program udělá kolikrát více škody, jak užitku. A pokud ho nemáte legální, tak je to ještě horší. Cracky nebo keygeny jsou většinou zároveň i trojskými koni, které pak běží neviditelný na pozadí a v tichosti dělají v systému činnosti, například spouští služby, které jsou snadno zneužitelné (Telnet, Universal Plug and Play), dále může přepisovat systémové soubory, atd., atd.

Mimochodem Dušane, víte, že hodláte tímto "cez vnitrni postu mi napiste vas mail a je vam to poslem v plnej verzii" porušit zákony ČR a SR? Šíření nelegálního softwaru je trestný čin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusan0611*
Datum: 21.05.12 17:21

to nie je pravda a mam pnu verziu nie kradnutu

doplněno 21.05.12 17:22:

a ziadne keygeny som nepotreboval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 21.05.12 19:53

Dobře, omlouvám se, ale stejně by jste se dopustil trestého činu pirátství, protože by jste Vaší licenci distribuoval další osobě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel*
Datum: 21.05.12 18:17

Já bych doporučil něco jiného.

Tento program je velice vážený.A doporučovaný. Zacházet s ním je hračka.

http://www.slunecnice.cz/sw/advanced-windowscare/

Nainstalovat.Zpustit hloubkovou údržbu.Následně otevřít Toolbox a zpustit jeden program po druhém(samozřejmě ty které jsou potřeba)

Taky si musíte uvědomit že čím víc je počítat zašpiněný tím déle bude udržba trvat.

doplněno 21.05.12 18:19:

Jak sem si všiml kolegy tady nad mnou.

Tento program je volně ke stažení.A dokupují se k němu jen a pouze speciální funkce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.