Jaký HDD pro starý PC?

Od: Datum: 18.05.12 20:20 odpovědí: 17 změna: 22.05.12 19:36

Dobrý den, hledám už nějaký nový disk, tento starý MAXTOR 40GB už mi odchází, podle programu HD Sentinel mu zbývá už jen "trápivých" 77 dní života. Našel jsem tento disk, jenže nevím, jestli je kompatiblní s mým PC.

Intel Pentium 4 - 2,0 GHz

1 GB RAM SDRAM

40 GB HDD MAXTOR

MB - MSi 645 Ultra-C

Windows XP Professional SP3

http://www.alza.cz/western-di…-64mb-cache-d302776.htm#popis

Budu vděčný za jakoukoli odpověď, protože to číslo 77 dní mě docela vynervovalo.

Jinak PC je poměrně dosti svižný na to, co má už za sebou... Celkově je starý už přes 10 let, tudíž už nebude disk v nejlepší formě...

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.05.12 20:33

V počítači máte řadič E-IDE - tedy SATA nepřipojíte... Resp. potřeboval byste k němu i řadič...

Od: neocz15
Datum: 18.05.12 20:35

Ano a existuje nějaká SATA redukce nebo něco takového?

Datum: 18.05.12 20:47

SATA redukce ne, existuje SATA řadič... Např.: http://www.alza.cz/kouwell-571s-2x-sata-d42654.htm - sběrnici PCI, předpokládám, že v PC máte...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.12 20:51

Ano, PCI slotů mám opravdu hodně, ovšem nejsem si jist jedním faktem - ten disk WD 500 GB má SATA III a tady podporu SATA III nevidím.

Datum: 18.05.12 21:00

Pak např.: http://www.alza.cz/kouwell-571s-2x-sata-d42654.htm

SATA je zpětně kompatibilní, takže disk, např SATA III, bude fungovat na řadiči SATA I - jen rychlostí pro SATA I... U vašeho PC bych se ale zpomalení nebál - i SATA I je rychlejší, než EIDE...

Datum: 18.05.12 21:02

Tudíž by PC měl být ještě rychlejší. Omluvte moje "laické odpovědi", je mi 14 let, PC jsou můj svět, ale do řadičů se radši nehrabu :D

Datum: 18.05.12 21:07

PC mocka nezrychlíte, ale neuškodíte mu...

:-D

Datum: 18.05.12 21:11

No jen že než se mi načte OS, tak si opravdu bez potíží dokážu vypít kafe :D To mě štve - na něco kliknu a než to něco načte, tak to trvá věčnost a to bude asi tím pomalým diskem :D

Datum: 18.05.12 21:49

Tak tohle určitě nebude pomalým diskem, ale zapráskaným systémem. "PC jsou tvůj svět", ale očividně jim nějak moc nerozumíš :)

Datum: 19.05.12 07:28

Rozumím jim až až, je jasný že po nové instalaci to bude rychlejší, ale dám tam jen updaty Windowsů a už to zase bude pomalý.

P.S: Disk mi chroustá opravdu hodně, teď ještě více když jsem AAM posunul na max.výkon, rychlost se nepatrně zvýšila a s tím i hlučnost disku.

Datum: 18.05.12 21:50

Nebo možná tím, že je jednoduše řečeno "zas*aný" PC. S novým diskem a po čisté instalaci Windowsů by měl běžet o poznání rychleji.
A jěště k tomu starýmu HDD. Když se z něj něco načítá, je slyšet jak "chroustá"? Protože můj jo a taky už má svý nejlepší léta za sebou.

Datum: 19.05.12 07:37

Jak tak na to koukám, tak asi mám vybráno.. Nákup disku ještě neplánuji, ale tak za ten měsíc to bude třeba, není to hezké, už mám pocit že se mi ztrácí data, takže zálohu a asi new disk.

Datum: 19.05.12 16:55

Rozhodně zazálohuj data hned, ale ten program nemůže vědět, kdy ti disk odejde, třeba může fungovat ještě 10 let. Zkusil bych čistou instalaci OS a potom poznáš, jestli ta pomalost byla opravdu jen systémem, nebo špatným diskem.

Koupi nového disku bych ale rozhodně doporučil

Datum: 20.05.12 16:05

Čistou instalaci OS už jsem provedl, ale bez úspěchu, zálohu bych provedl tak někdy ráno a nechat běžet do večera, záloha na XP trvá šílenou dobu. Všechny programy na kontrolu disku se shodnou na špatném stavu disku.

Datum: 20.05.12 16:12

Jak to myslíš záloha na XP? Normálně zkopíruj a vlož soubory, které chceš zálohovat na druhý disk, přes nějaký zálohovací nástroj s kompresí bych to nedělal už právě kvůli tomu času, a pokud máš 40GB disk tak tam uspoříš při nejlepším tak pár stovek MB - zbytečnost.

40 GB máš i z véééélmi pomalého disku otázku 1-2 hodin.

Datum: 21.05.12 07:02

Tak dobře, dnes se do toho pustím, jen počkám až ten disk odejde (teda jestli to bude 77 dní :D), třeba to vůbec nic nebude, mám ještě doma další dva disky, ale - 10 GB, a pak 40 GB (má zadřená ložiska, píská jak blázen aa hlučnost je tak odhadem 50 dB)

Datum: 22.05.12 19:36

Tak bohužel k záloze jsem se nedostal - nezbyl mi čas skoro na nic, zkusím zítra a řeknu, až bude hotovo..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.