Taktování pamětí

Od: Datum: 18.05.12 14:08 odpovědí: 3 změna: 18.05.12 15:46

Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz

operační paměť DDR3, frekvence 1600 MHz, časování CL9 (9-9-9-27), 1.65V, hliníkový chladič, balení v boxu

napište mi časování díky!

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 18.05.12 14:09

Taktovat paměti je hazard a ve finále akorát na tom nevyděláte. Taktováné paměti pak akorát vykazují chyby, takže může začít padat operační systém a hlavně se jim zkracuje životnost. NEdoporučuji taktovat.

Od: tatsuki94*
Datum: 18.05.12 15:38

Též jsem taktoval (cca o nějakých 10%) paměti sice zdaleka nejsou takové(mám je už tak 5 let) a systém mi po přetaktování často házel modrou smrt.. a ještě teď za to platím, protože někdy jí ještě pořád vyhazuje, i když je nataktováno na původní kmitočet.. určitě nedoporučuji taktovat, stejně se to na tom výkonu nedá poznat.

Datum: 18.05.12 15:46

Paměti jsem taktoval jenom když jsem dočasně potřeboval přetaktovat procesor na 2,9 GHz (bylo to max co z původních 2,2 GHz zvládl). Zvýšil jsem frekvenci FSB, ale nakonec šla stejně rychlost pamětí dolů, protože takovou rychlost už nezvládaly, tak jsem jim snížil násobič.

Taktování pamětí moc nedoporučuju a na výkon to opravdu nebude mít nějaký obrovský vliv.

Ale na otázku, chceš napsat časování? Máš je tam, CL9 (9-9-9-27), nevím co víc chceš.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.