Proč vždy restartovat wifi router?

Od: Datum: 13.05.12 20:34 odpovědí: 4 změna: 21.05.12 21:07

Dobrý den,

mám takový problém. Když zapnu nothebook a najdu svou wifi tak se k ní buď připojím s omezeným přístupem a nejede mi internet a nebo se připojím a po 5 minutách mi zase internet nejede. Pomůže jen restart wifi routeru. Je to tak pokaždé co zapnu můj NTB, tak musím restartovat router :( Neporadil by mi někdo co tam mám špatně?

Děkuju za pomoc

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.05.12 20:39

Zkuste prozatímně snížit zabezpečení wifi...

Od: frencek
Datum: 14.05.12 21:20

Dobrý den,

nepomohlo to :( Nevíte co dál s tím dělat?

Od: mowla*
Datum: 14.05.12 21:59

OK, zkusíme rozdělit problém... ;)

Nejde se připojit na router a nebo není konektivita přes router na net? Předpokládám, že management routeru je ´ve vašich rukou´ - tedy že nějaký zvědavý/škodolibý soused si nehraje s vaší trpělivostí... BTW - o jaký router jde? Jaké máte připojení routeru k netu?

1. Napřed - v browseru si po zapnutí notesu otevřete IP routeru a jen tak (bez ukládání změn nastavení) se pohybujte v menu web managementu - pokud tohle nefunguje (déle, než třeba těch zmiňovaných 5 minut), konektivita na wifi je špatná...

Tedy - připojte router kabelem a zkontrolujte okolní wifi sítě, zda si s někým nelezete na kanál (případně zvolte co největší odstup jde). Dál zkontrolujte, zda máte nastaveny stejné ´normy´ wifi (b/g/n) na routeru i notesu... Případně, prozatímně, zrušte zabezpečení wifi (síť na "open" na routeru i notesu) a nastavte si v ´MAC access´ omezení jen na MAC notesu... Pokud ani tohle nepomohlo a je po zapnutí pořád potřeba resetovat router, zkuste notes s jiným routerem (nebo router s jiným počítačem)...

Pokud 1. funguje, problém není ve wifi, ale v nastavení WAN (pravděpodobně) - možná vyprší DHCP, možná váš poskytovatel netu připojení odstřihne... Zatím zkusíme 1.

Ohodnoceno: 2x

Od: frencek
Datum: 21.05.12 21:07

Dobrý den,

mám router asus. Připojím se na wifi, zobrazuje se že jsem připojen a přesto nenačte internetový prohlížeč.

Musím restartovat router a poté vše jde.

Nerozumím tomu co bych měl vyzkoušet.

Nešlo by to popsat nějak hodně jednoduše polopaticky pro laika prosím?

Děkuji

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.