Freehosting vs placený hosting

Od: Datum: 12.05.12 20:53 odpovědí: 5 změna: 13.05.12 11:44

Jaké jsou výhody a nevýhody flaceného hostingu a free hostingu variant hostingu?
Jaké služby navíc poskytují placené varianty hostingů?
Jaké projekty nesmí být obecně na freewebhostingách? (může být na freehostingách třeba e-shop, firemní web s online službami např.např. generátor faktur, životopisů, vizitek)
Kdy je už lepší mít placený hosting + doména + email a kdy stačí free varianta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 12.05.12 21:21

Není nad originální web Pochopitelně nabízí více možností než free a nevypadá to levně. Pár stovek snad není problém. Konkrétní je třeba srovnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.12 23:28
avatar

V podmínkách se určitě dočtete, co tam být nesmí. Obvykle porno, rasismus, xenofobie, nelegální obsah (z hlediska autorských práv) a nesmí to sloužit jako odkladiště souborů, které nejsou obsahem webu. Jinak na free můžete dát v podstatě cokoli, co se vám tam podaří rozjet.

U freehostingu nemáte žádné záruky a extra věci - stabilita, dostupnost, garantovaná rychlost přenosu, garantovaný serverový výkon, automatické zálohování, nonstop podpora atd. U placeného jo. U free máte navíc akorát tak reklamy.

Některé free hostingy vám umožní spárování s doménou druhého řádu, myslím snad webzdarma.cz takovou možnost v administraci má, tím se roční náklady sníží na samotnou doménu, takže pod dvě stovky. Ještě jsem to nezkoušel, ale ani mi to nezní jako moc dobrý nápad.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.12 23:37
avatar

Doporučuju free hosting endora.cz ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrp*
Datum: 13.05.12 11:38
Také doporučuji Endora.cz nebo Moxo.cz, které je bez reklam. Mám tam několik Wordpressů a běží to rychleji než předtím na placeném hostingu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m29*
Datum: 13.05.12 11:44

Také jsem toto řešil před 10 lety. Tenkrát jsem cca každý rok přesouval své stránky na jiný bezplatný server, až mě to přestalo bavit a těch pár stokorun jsem investoval a teď, jako letitý zákazník jsem ochoten dát cca 500 Kč ročně za komerční služby a mohu prudit, když něco nefunguje, což jsem u free nemohl. A když jsem začal podnikat, byl komerční server nezbytností, copak bych mohl stavět své služby na free záležitostech, když potřebuji garanci provozu? Asi těžko... ostatně, já bych si jen těžko oficiálně někde něco kupoval od firmy na freehostingu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.