Nefunguje DVD-ROM

Od: Datum: 12.05.12 14:16 odpovědí: 10 změna: 12.05.12 15:17

Dobrý den, mám problém dvd rom když tam strčím jakékoli cd tak pořád do nekonečna načítá a nic.V jiném PC pracuje normálně.Nevíte v čem by mohl být problém?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 12.05.12 14:22

Je možné,že bude potřeba vyčistit,,čočku,,Je na to čistící cd...

Od: jarda99
Datum: 12.05.12 14:27

Ale v jiném PC funguje tak bych řekl že to čočkou nebude

Datum: 12.05.12 14:32

v tom případě by mohl být problém se zapojením. Zkontrolovat jumpery MASTER, SLAVE, CABLE SELECT a správně nastavit. Taky zkontrolovat jestli není ATA kabel připojen vzhůru nohama (některé nemají zarážku, aby nešly dát naopak) ;)

Datum: 12.05.12 14:46

A jak se prosím kontrolují jumpery atd? cd rom je zapojený přes IDE a v Základní desce je jen jediný konektor kam se dá zapojit. HDD mám přes SATU.

Datum: 12.05.12 14:51

Nastavuje se to jumeprem (tou šedou propojkou) přímo na mechanice. Pokud máte na tom kabelu připojenou jen tuhle mechaniku a nic jiného, nastavte MASTER (která pozice je která by mělo být vyraženo na plechu nad tím - MA, SL a CS). Popř. zkuste ještě, jestli IDE kabel nejde zapojit naopak (na desce nebo na mechanice).

Datum: 12.05.12 14:59

Jumper je nastavený na MA... Kabel je vyměněn za jiný, správně zapojený ale problém je stále stejný :(

Datum: 12.05.12 15:04

Tak se obávám, že bude v háji IDE řadič na desce... potom nezbývá nic jiného než její výměna... nebo SATA mechanika, to by byla menší investice

Datum: 12.05.12 15:17

zkusil jsem na tento IDE řadič misto CD ROM zapojit HDD a to pracuje normálně.

Od: ahasver4*
Datum: 12.05.12 14:31

Aj,špatně jsem to pochopil,myslel jsem,že to cd jde jinde načíst...:)Nepomůže odpojení,vypnout,znovu zapojit a start?

Datum: 12.05.12 14:48

To vše jsem zkoušel. Dokonce i flash Biosu. Když vezmu jiný CD ROm a dám ho do toho PC tak dělá to samé...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.