Po kliknutí okno s textem, ne novou záložku

Od: Datum: 08.05.12 16:45 odpovědí: 4 změna: 15.05.12 19:57

Ahoj lidi. Rád bych se vás zeptal jak se dá udělat následující. Na stránce mám odkaz. Po kliknutí na něj se otevře okno s dalšími podrobnostmi. Něco jako to funguje u fotografií. Nemyslím přímo nové okno nebo záložku. A po kliknutí zase zmizí.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.12 18:34
avatar

Nemyslíte nové okno ani záložku, takže co myslíte? Otevřít fotku v plné velikosti uvnitř současné stránky, ztmavit okolní pozadí?

Můžete si napsat nějakou javascriptovou/jquery galerii, nic extra náročného na tom snad není. Nebo vyhledat některou z těch, které už jsou vytvořené a volně dostupné, odkazům obrázků pak dáte třeba speciální target atribut a ono to už pochopí, že je má přesměrovat do té galerie. Viz první odkaz: http://www.1stwebdesigner.com…eshow-and-lightbox-solutions/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.12 14:31

Ano něco takového. Ale jestli by to šlo pouze s textem?

Datum: 09.05.12 16:56
avatar

No, ve zkratce: někam do stránky umístíte div se 100% width a height, výchozí styl bude position absolute, velký z-index, display none, při onclick volá funkci, která ho skryje. Do něj dáte někam ten skutečný div s textem a umístíte ho tam, kde má být. Ke svému prvku, jehož nakliknutím se informace mají zobrazit, pak dáte další onclick funkci, která tomu schovanému divu dá display: ''.

Kdyby to mělo být součástí stránky na pevném místě (jako tady struktura odpovědí, ne jako prvek, který vyskočí vždycky uprostřed a všechno překryje), uděláte to podobně, jen budete muset v ovládací funkci zjišťovat, kam uživatel kliknul. Když bude event senderem prvek pro zobrazení, tak to zobrazíte, když bude senderem cokoli jiného, neděláte nic (nebo to zas schováte, jak chcete).

Dyžtak se ptejte, nevím co víte a co nevíte, můžu/někdo jiný může doplnit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 19:57

Žel jsem takový pokročilý začátečník. Takže nejsem schopný si takový skript vytvořit. Takže to co jste mi poradil moc nechápu, spíš vůbec. Na svých stránkách momentálně používám toto:

Jenže už několik lidí si stěžovalo že jim to nefunguje. Shodou okolností maj všichni win7. Tak hledám jiné řešení jak umístit text a po rozkliknutí detaily.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.