Zesílení signálu wifi

Od: Datum: 02.02.13 12:36 odpovědí: 2 změna: 02.02.13 13:25
avatar

Mám pro připojení na internet přes kabel routr BELKIN jelikož do některých místností je signál slabý potřeboval bych bych poradit jakým způsobem toto odstranit, zda koupit jiný routr nebo nějaký zesilovač.

Děkuji za všechny rady.

Remis


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.02.13 13:01

"Zesilovač" - i pokud by na trhu nějaký byl (netvrdím, že není, ale nevím o něm), není dobré řešení - tato zařízení mají licencí omezený maximální výkon. Bohužel nepíšeš, o jaký typ jde.

Jako první bych zkusit router umístit cca do středu bytu/domu. Pokud to nepomůže, vyměnil bych na routeru anténu za výkonnější (lze-li to). Pokud ani to nepomůže, je možná výměna routeru za jiný - se dvěma nebo třemi anténami (ne, že by takový router měl větší výkon, ale vhodným nasměrováním antén lze lépe ´rozložit´ laloky signálu). A nebo použít ještě jeden router ve funkci repeateru - pro přenos signálu ´dál´.

Ale - wifi má obousměrný provoz, takže limitní nemusí být výkon routeru, ale wifi adaptéru v připojovaném PC/notesu - co tam máš?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.13 13:25
avatar

Jak už bylo uvedeno koupit silnější anténu (pokud to router umožnuje) nebo vyměnit celý router za router se 2-3 anténama. Ještě opravdu záleží na správném nasměrování úhlu antény (tř. 1cm a hned máte místo 60% - 80% sílu signálu) je potřeba si s tím nějakou chvilku pohrát

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.