Defragmentace disku

Od: Datum: 01.02.13 06:16 odpovědí: 5 změna: 01.02.13 09:00

Dobrý den

Můj stařičký počítač je už velmi pomalý. Bylo mi poraděno ať provedeme defragmentaci disku. Když jí chci provést tak mi napíše, že potřebuje ke správnému dokončení 15% volné paměti, ale že má k dispozici pouze 7%. Následně se zeptá zda chci přesto provést defragmentaci. Nevíte prosím někdo, pokud přesto spustím defragmentaci jestli se může něco stát? Už nevím co vymazat abychom uvolnili místo. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 06:31

tak nic nemažte, pujčte si někde externí disk a data přesuňte, dokud nebude mít PC dostatek místa, proveďte defrag a pak vraťte data zpátky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.13 06:34

Potřebuje paměť nebo prostor na disku? Jinak odstranit body obnovy, ty mohou zabrat několik giga

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 06:51

Nevím, jaký máte program na defrafmentaci.. a jaký velký disk...

Můj Defraggler mi nabízí defragmentaci nejen všech souborů najednou, ale i výběr souborů, které chci defragmentovat...potom by na objem Vámi vybraných souborů to volné místo ( 7 % ) mohlo stačit. A defragmentovat zkuste po těch menších částech.

Pokud si pamatuji, tak když mi kdysi hlásilo nedostatek volné paměti, tak jsem i tak defrag spustil... počítač to přežil.

Přesunutí části souborů na jiný disk či flešku, nevím, některé soubory, resp. fragmenty by defrag program asi marně hledal a nedal do hromady. V tom se moc nevyznám, jen mne to napadlo jako pravděpodobné...

Ohodnoceno: 1x

Od: darda
Datum: 01.02.13 07:28

Nedělejte si iluze, že Vám defragmentace nějak citelně počítač zrychlí.

Ta rada platila tak před dvaceti lety. Dnešní disky se bez ní docela dobře obejdou.

Pokud chcete opravdu zrychlit, investujte do nového počítače.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 09:00

I když neuškodí občas defragmentovat disk tak je pravdou, že to nijak extrémně počítač nezrychlí, výsledek je skoro neznatelný, pokud není fragmentace šílená. Hodí se i protřídit programy, knihovny apod., ale i tak zrychlení bude možná v řádu pár procent.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.