Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI

Od: Datum: 13.04.12 21:49 odpovědí: 17 změna: 11.06.12 21:53

Dobrý den, mám problém s touto hláškou, správce mi vykazuje tuhle chybu. Nevím k čemu to slouží, celkově se v PC vůůbec nevyznám. Reinstaloval jsem windows a zformátoval disk a od té doby mi blbne hra Counterstrike/seká se, zvuk špatnej/, tak bádám čim to může být a narazil jsem na tuhle chybovou hlášku, tak bych prosil radu. Chybí ovladač, ten ale nemůžu nikde dohledat a nevím si už rady, zkoušel jsem už různé programy na automatické vyhledávání ovladačů, ale nenajde prostě. Win mám XP.

Základní deska
Výrobce: ASUSTeK Computer Inc.
Produkt : P4P800-E
Verze: Rev 1.xx
Sériové číslo: MB-1234567890

Děkuji za pomoc.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zkrat*
Datum: 14.04.12 04:44

A při té přeinstalaci Windows, nainstaloval jste taky ovladače z CD dodaného k základní desce? Vypadá to, že nemáte nainstalované všechny ovladače, ale driver čipsetu na webu Asusu není. Bude na tom CD nebo na webu Intelu (Chipset Intel 865PE). A jak to vypadá ve správci zařízení, žádné žluté otazníky nebo vykřičníky?

Od: pclama
Datum: 14.04.12 12:16

Ano, při instalaci WinXP jsem použil CS original k PC. Ten ovladač mi právě nejde nikde stáhnout. Ve správci zařízení mám právě žlutý otazník nad tim: řadičem jednoduché komunikace pro sběrnici PCI, jinak nic. Pokud to nějak pomůže, tak jsem měl ten otazník i hned pod tim, taky nějaký řadič který také neměl ovladač, dal jsem "přeinstalovat ovladač" a vložil právě to CD a ovladač se nainstaloval, ale u tohoto řadiče pro sběrnici PCI mi to stejným způsobem nejde. Takže si nevím rady. Děkuji za odpověď.

Datum: 14.04.12 15:36

Tak nevím, jestli jsme si rozuměli. Měl jsem na mysli to modrobílé CD s označením P4C800/P4P800 series Motherboard (hned nad manuálem) na této fotografii . To obsahuje ovladače pro všechno, co je na základní desce integrované - lze to sice nahradit instalací aktuálních ovladačů stažených z internetu, ale to už chce vědět, co všechno stáhnout.

Když se ve správci zařízení podíváte u toho řadiče pro PCI na kartu "Podrobnosti", vidíte u ID instance zařízení nějaký řetězec podobný tomu na obrázku?

Datum: 14.04.12 18:53

Rozuměli, přesně toto CD "Motherboard" jse použil k instalaci ovladačů. Přesto mi to ve správci ukazuje ten žlutý otazník u toho řadiče pro sběrnici PCI. Najel jsem tdo těch podrobností a je tam to co na Vašem obrázku. trochu jiný design, ale je to ono/ ..je tam ten ID instance zařízení - po rozkliknutí je tam toho mnoho na výběr/
Děkuji za další odpověď

Datum: 16.04.12 13:02

Prosím poraďte, děkuji.

Datum: 16.04.12 22:58

Omlouvám se, ale byl jsem mimo dosah. Takže ten retězec z ID instance zařízení mi sem prosím zkopírujte, potřebuju ho celý a ten, který se ukazuje vám u toho řadiče s otazníkem.

Datum: 17.04.12 07:00

Jsem se bál, že na to budu sám. Tady to je: /správce zařízení-další zařízení-řadič-podrobnosti/ ..PCIVEN_125D&DEV_2838&SUBSYS_2838125D&REV_014&2E98101C&0&48F0
Díky za odpověď

Datum: 17.04.12 17:55

Podle toho řetězce se to zařízení tváří jako "Data Fax Modem" od ESS. Používáte, nebo používal jste něco takového - pravděpodobně na odesílání faxů z PC nebo pro vytáčené připojení? Pokud to stále používáte, je ovladač na CD dodaném k tomu zařízení (může to být interní karta zabudovaná do počítače). Jestli ne, stáhněte si a nainstalujte Everest Home spustte ho, klikněte pravým tlačítkem myši na "Hardware", nechte udělat rychlou zprávu, (nejlépe jako text), uložte ji někam na web a dejte sem odkaz na stažení. Pokud jste nějaký takový hardware používal a v současnosti už ho nepoužíváte, ve správci zařízení tu položku odeberte a restartujte počítač - tím by měla zmizet.

Datum: 17.04.12 19:43

http://www.ulozto.cz/xzt76W8/report-txt .. Heslo: 55555
Takový hardware jsem nikdy nepoužíval a nevím kde přesně ho vymazat, koukal jsem, ale nenašel jsem.
Děkuji za odpověď

Datum: 17.04.12 20:53

V tom výpisu z Everestu ale je tohle: ESS Technology ES2838/2839 SuperLink Modem a to bude ono. Bude to interní karta v PC nebo součást něčeho jiného, pak jí prozradí jen (vzadu na skříni) jedna nebo dvě zásuvky na telefonní konektory RJ11 a klidně jste to nemusel ani nikdy použít. Mrknu se ještě po ovladači a hodím sem pak odkaz.

HW je třeba odebrat ve správci zařízení, když rozkliknete kategorii a vyberete jedno kopnkrétní zařízení, lze pak to zařízení odebrat přes pravé tlačítko myši -> "odinstalovat nebo kliknutím na červeně označenou ikonu z lišty. Ta ikona se zobrazuje jenom, když je vybrané konkrétní zařízení, jinak není vidět. Ale jestli tam HW skutečně je, pak odebrání nepomůže. Po restartu by se natáhl zpět.

Datum: 17.04.12 23:13

Určitě jsem to nikdy nepoužil. Pokud jsem správně koukal, tak jsem je i našel,dvě zásuvky a u nich je nakreslen telefon.
HW jsem zkoušel ve správě počítači odebrat podle obrázku, ale já tam zkrátka mezi "klávesnice" a "Monitory" skupinu "Modemy" nemám..

Datum: 18.04.12 12:37

Pro ten modem by měly vyhovovat následující ovladače:
1) es2838/es2839_superlink-modem verze pro WXP
2) http://driverscollection.com/?file_id=21167
Ve správci zařízení skupinu "modemy" nemáte proto, že ten vᚠnení správně nainstalovaný (chybí ovladač) a systém vlastně "neví", že jde o modem. Ale dokud ta karta je fyzicky v počítači, tak stejně nepůjde ze správce zařízení jednoduše odebrat. Po restartu by Windows zjistily nový HW, chtěly na něj ovladač a vy byste byl ve stejné situaci jako teď. Chcete-li se toho zbavit, musíte tu kartu buď ve správci zařízení zakázat (pak jí systém nebude používat), nebo odebrat ten řadič jednoduché komunikace pro PCI, pak vypnout (ne restartovat)počítač a kartu s modemem z PC vymontovat. To ale můžete udělat jen tehdy, pokud je modem na samostatné kartě. Jestli nemáte v šuplíku nějakou záslepku, zůstane vám pak vzadu díra do PC.

Datum: 18.04.12 18:29

Takže, hardware jsem odebral, použil jsem ty Vaše dva odkazy, tím jsem odinstaloval ten Hw a pak odebral kartu. Takže za tento problém moc děkuju. Chybná hláška se už neobjevuje.

Od: kraken1309*
Datum: 11.06.12 21:24

Dobrý den, prosím pomozte

mám problém s ovladačem pro řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI. Jedná se o starší počítač (2007), OS win vista home premium, instalační cd už nemám a na internetu si to samo nenanjde.

Datum: 11.06.12 21:37

tenhle bude čitelný?

Datum: 11.06.12 21:48

tak tenhle

Datum: 11.06.12 21:53

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.