Nelze spustit Windows XP

Od: Datum: 06.04.12 12:56 odpovědí: 4 změna: 25.03.14 14:38

Zdravím, stala se mi dost nepříjemná věc. Včera večer došlo k výpadku proudu a vypnul se PC. Když jsem počítač zapnul, najelo menu, ve kterém si vybírám, jaký OS chci spustit. Poté něco o tom, že byl počítač nečekaně vypnut a ať vyberu, jak ho chci spustit. Ať zvolím cokoliv, systém normálně bootuje, ale v okamžiku, kdy má najet přihlašovací obrazovka selže a restartuje se. Toto je pořád dokola. Zakázal jsem tedy restart při selhání a zobrazila se modrá obrazovka (viz obrázek).

Nefunguje tedy nouzový režim, režim ladění, poslední známá funkční konfigurace a ani spuštění systému běžným způsobem.

Existuje jiné řešení než opravná instalace? Pokud ano, jaké? Nerad bych přišel o data na pevném disku. Děkuji za odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 06.04.12 15:49

Udělal bych malou reinstalaci systému - vložit CD Windows XP, spustit instalaci a až to bude vyhledávat dosud nainstalované systémy, tak to najde Vaší současnou nefunkční instalaci, kteoru stisknutím R opravíte. Smaže se Windows, ale data a programy by měly zůstat.

Nejlepší by však bylo si někde stáhnout a vypálit nějaké živé CD (live CD) s linuxem (Slax, Danix,...) a z něj pak nastartovat a na flešku nebo jiné výměnné médium zálohovat data. Pak udělat čistou instalaci Windows XP.

Ideální je mít rozdělěný disk minimálně na systémový C. a datový D:. Při havárii systému data na datovém disku zůstanou netčená.

Pokud si netroufáte na nic zmíněného, hold zbývá seris.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yery*
Datum: 07.04.12 11:38

Děkuji za vyčerpávající odpověď, provedu tedy opravnou instalaci.

Od: ds
Datum: 25.03.14 14:38

Dobrý den,

mám stejný problém na mém malém počítači (notebuku) a není tam pro Cédečka takže nevím a takhle to mám půl roku a nic jsem s tým nedelal snazil jsem se tam macka co koliv šlo protože mi to lezlo na nervy :D. Nj co se dá dělat :/ :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.