Tiskárna barevně úplně mimo

Od: Datum: 31.01.13 14:22 odpovědí: 5 změna: 31.01.13 15:06

Hezký den všem, moc prosím o radu..

Pokouším se sice sama dopátrat pomoci, ale bohužel. Mám tiskárnu Canon iP4600, monitor Dell u2410. Monitor není zkalibrován, nastaven sRGB, výchozí barvy na papíře se tragicky liší. Po vzoru rad na netu jsem zakázala korekci barev, profil ICC, stáhla na zkoušku v nastavení tiskárny všechny barvy na nulu a výsledek žádný, nedošlo vůbec ke změně.

Pro info ještě dodám: Stáhla jsem si test screen a pak jej vytiskla, barvy jsou násobně sytější a mohu-li laicky soudit, např. podle bílé, odpovídají barevné škále lépe, než v náhledu monitoru.

Opravdu si zoufám, bojím se rozštelovat monitor, ale ráda bych viděla, co jsem nafotila..a případně to tak i vytiskla..

Srdečné díky za každou odpověď..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 14:48

Myslím,že barvy jdou kalibrovat pro tiskárnu přímo v v programu,určeným pro kopírku.Tak to nastavoval kolega.Ale budte si jistá,že Vám za chvilku odejde.Oni totiž dávají do procesoru nějaké kurvítko,které vydží pouze záruku.Velmi málo je vyjímek.Taky jsem měl Kanonku.Na referenci jsem si zjistil závadu(nebyl jsem jediný).Rozebral jsem kopírku a zjištoval,co se stálo.Procesor,po určité době spustí vysoké napětí do žíly(většinou do černé a tišták spáli.Náhradní díl je dražší,než celá kopírka.Kdyby se to stalo před ukončením záruky,servisáci,aniž by se podívali,co tomu je,okamžitě vám dávají novou náhradní.Neoplatí se jim to spravovat,nebot přístup k současti je velmi zdlouhavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lychee*
Datum: 31.01.13 15:06

Pokud Vám dobře rozumím, kalibrace barev v nastavení tiskárny je něco jiného, než kalibrace v programu určeném pro tiskárnu?

Popravdě tiskárna drží už několik let, přestože na ní mnoho netisknu a nestála moc. Nezasychá a krom posunu barev jsem s ní spokojená, navíc moc nestála. Jde mi o to, dobrat se fotek, na kterých pleťovka nebude mít barvu pomeranče :)

Datum: 31.01.13 14:53
avatar

Jste si (mimo jiné) také jistá, že fotíte do sRGB a nikoliv do Adobe RGB? I to je velmi podstatný rozdíl..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lychee*
Datum: 31.01.13 15:02

Máte pravdu, fotím do Adobe RGB...ehm :) Je mi hloupé tu otázku položit, ale zamená to rozdíl v čem?

Datum: 31.01.13 15:05
avatar

Adobe RGB má širší gamut, tedy rozsah barev...než sRGB..Ale pro běžné fotografování bez postprodukce nemá moc smysl.

Pokud tedy nefotíte profesionálně (což evidentně nefotíte), nastavte si ve fotoaparátu sRGB...a bude to pro Vás jednodušší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.