Použití naskenovaného dokumentu

Od: ® odpovědí: 5 změna:
Otázečka pro počítačové odborníky. Když si naskenuji do počítače nějaký dokument-např. přihlášku - jak tento dokument v počítači použít - uložit nebo zformátovat, abych do této přihlášky mohla vpisovat údaje a pak tento dokument mohla vyplněný buď vytisknout nebo odeslat. Nějak na to nemohu přijít. Díky všem za radu.;)
5 odpovědí na otázku

0x

Musíš ho převést do formy, s níž se dá pracovat. Existují na to samozřejmě prográmky, jedním z nich je FineReader. Na slunečnici by mohl být jako demo nebo trial. Pohledej. Ostrou verzi musíš hledat poněkud lépe..
Hezký den.

Ano, to mě bylo jasné, že se to musí do něčeho převést, ale nevěděla jsem do čeho a jak. Takže moc díky.*ua*

0x

Tento druh programů, které umí rozpoznávat znaky se obecně nazývá OCR systémy. Jeden je i součástí MS Office (ale asi záleží na verzi), jmenuje se Microsoft Office Document Imaging. Nečekejte však zázraky, kvalita výsledného dokumentu nebývá příliš dobrá, zejména, pokud dokument obsahuje tabulky.

No právě, ty tabulky se OCR nepřenesou a o ty mě šlo. Ale i tak díky za snahu pomoci.;)

0x
Před nějakým časem byla uvolněna plná verze programu Fine Reader Sprint ve verzi 5. Jinak OCR programy bývají součástí softwareového vybavení skenerů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]