Systém Windows - Chybná bitová kopie

Od: Datum: 02.04.12 20:45 odpovědí: 16 změna: 02.09.15 20:34

Po zapnutí PC mi začnou vyskakovat chybové hlášky s názvem nabíhajícího programu : Chybná bitová kopie-Aplikace nebo knihovna DLL C:/program/search/search/IEBHO.dll není platnou bitovou kopií systému Windows. Porovnejte soubor s instalační disketou. Tato hláška se potom objeví u každého programu, který spustím. Po odkliknutí OK se program normálně spustí. Nejsem si vědom nějaké své chyby, nikam jsem nelezl, ani jsem nic neupravoval. Instalace Windows XP Profesional je originál, jen je problém v tom, že kamarád, který mi OS instaloval, už nežije a já nemám vůbec nic v ruce, ani DVD, ani číslo klíče...! Poradí mi někdo, co s tím mám dělat? Neříkejte vyhodit...! Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.12 20:52
avatar

No když to jinak funguje správně, tak bych dotyčný soubor nejdřív přejmenoval/přesunul/hodil do koše, pak to projel antivirem (třeba eset online scanner) a antispyware (spybot) a pak by se vidělo, co dál.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: adraj53*
Datum: 04.04.12 12:05

Našel jsem ho, hajzla! Byl dobře maskovaný v Program Files, že mně ani ve snu nenapadlo, že to je ten škůdce. Ale aspoň jsem si vyčistil počítač, taky teď lépe maká a je rychlejší. Ale zajímalo by mně, jak se mi to tam dostalo a ve vlastnostech je to nazvané jako neznámá aplikace. Asi vyzkouším jiný antivirus. Na placený nemám peníze, tak musím free. Který je lepší Avast nebo AVG 2011? Jaké jsou ještě zadarmo? Tak děkuji všem, kteří se mi snažili být nějak nápomocni a ještě mi poraďte s tím antivirem. Dík a ahoj. (jak se znám, tak určitě brzy...!)

Od: ahasver4*
Datum: 04.04.12 13:12

Zdarma není nic lepšího než Avast.Sice měl nějaké problémy ale už to snad dali dopořádku...Tak ať se zadaří!:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.12 18:07
avatar

Když už nějaký antivir použiju, tak ten Eset online scanner. Jinak mi tu běží jen MS Security essentials, dříve zvaný MS Defender.

Ve vlastnostech určitě neuvedou nic, co by prozradilo, že to tam nepatří. Takže bez informací, nebo nějaké falešné napodobení něčeho jiného.. pseudoodborný název, aby na to uživatelé radši nešahali :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bena*
Datum: 02.04.12 20:53

Je možné že buď odchází harddisk nebo paměť RAM. Harddisk můžete otestovat programem Kontrola disku. Spustíte ho tak, že kliknete na Start-Spustit a napíšete tam chkdsk(mezera)/R a dáte OK. Pokud bude program chtít odpojit svazek disku, zvolte A jako ano a pokud bude chtít restart počítače, též zvolte A jako ano.

Paměť otestujete programem MenTest - stačí vzít CD a stažený souboor vypálit jako obraz disku v Neru nebo jiném vypalovacím programu. Můžete využít místo CD diskety - stačí stažený soubor rozbalit a spustit instalátor, který to zapíše na disketu.
Pro spuštění programu vložte CD/disketu do mechaniky a restartuje počítač. Měl by se spustit. Nespustí se-li a naběhne WIndows, tak budete muset jít do BIOSu, do kterého se dostanete klávesou F2 nebo DEL a u Boot options nastavíte CD-ROM. Případně můžete využít možnosti zvolit si rovnou bez vcházení do BIOSu startovat z CD - stačí stisknout F11 nebo F12 a můžete vybírat. Ne všechny počítače to ale umí.

No a pokud se na něco takového necítíte nebo tohle dopadne tak, že to nebude fungovat, nezbývá nic jiného, než servis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adraj53*
Datum: 02.04.12 21:23

Dík, tvůj postup je na mně dost složitý, já jsem amatér, který si přečte maily a pokecá s kamarády na skype, to je vše. Počkám na sobotu, až přijde zeťák a dám mu tvou odpověď přečíst.

Od: pg009*
Datum: 02.09.15 20:34

Potvrzuji odcházející RAM. Nečekané, ale je to tak. Díky za radu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dedkoid*
Datum: 02.04.12 20:56

No máte to zavirovaný. Radím přeinstalovat nebo projet antivirem (avast), snad to pomůže.

Win XP obecně z DVD instalovat nejdou, instalují se z CD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adraj53*
Datum: 02.04.12 21:17

Dík, zrovna avast mám nainstalovaný a jestli to je zavirované, tak to tam pustil právě on! DVD nebo CD, já u toho nebyl když to tam instaloval, on mi přinesl už hotový PC.

Od: pepr®
Datum: 02.04.12 21:21
avatar

Můžete zkusit On-line scaner třeba http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/online-scanner/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dedkoid*
Datum: 02.04.12 21:23

No avast s PC nepracuje, to vy. Máte avast zaktualizovaný? Co na spyware a další havěť, máte něco? Já používám Spybot, ale prý SuperAntiSpyware je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adraj53*
Datum: 02.04.12 22:53

Avast mám zaktualizovaný a na ostatní havěť používám Terminátora.

Od: ahasver4*
Datum: 03.04.12 00:18

Dva lidé Vám doporučili nejjednodušší cestu,snad nebude vadit,když budu třetí..:)Klepněte na odkaz od pepr a nechte ho pracovat.Vy si dejte v klidu kafe a cigárko,nebo jen kafe,je to zdravější.Jestli tam něco máte,Eset to najde a zlikviduje.Píši jen proto,že jsem fanda Esetu,ještě mě nezklamal..:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: adraj53*
Datum: 03.04.12 18:12

Tak jsem to svěřil tomu Esetu, čekal jsem 5,5 hodiny, našel a zlikvidoval mi 53 šmejdů, to by člověk nevěřil kolik se toho nasbírá, ale můj problém to nevyřešilo. Stejně se mi objevuje hláška o chybné bitové kopii s názvem a to u spuštění jakéhokoliv programu, ne složky, ale programu! Po potvrzení OK vše běží normálně, ale bez tohoto potvrzení se program neotevře. Tak jsem z toho "maruš"! Já nejsem žádný profík, jsem jen starej chlap, který si koupil PC, abych se jako důchodce nenudil a měl čerstvé informace o dění.

Od: dedkoid*
Datum: 03.04.12 20:10

Asi je to tím, že ten C:/program/search/search/IEBHO.dll nebyl odinstalován, ale pouze smazán. Někde v registrech bude že se má po startu systému spouštět ale Windows ho nenajdou. Napadlo mě, jestli by nebylo řešením PC nevypínat, ale hybernovat. Jednak by rychleji startovalo a druhak by ta hláška pravděpodobně neotravovala. http://free-top.tym.cz/forum/…?ds=spanek-hibernace-xp-start
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zkrat*
Datum: 03.04.12 02:00

Snad nebude vadit, když se taky přidám. Avast umí test po restartu - naplánujte ho a restartujte PC.
Odkaz na dobrý online antivir esetu už dával pepr, přidám ještě jeden na f-secure

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.