Tiskárna HP LaserJet 4000 PCL XL error

Od: Datum: 29.03.12 20:38 odpovědí: 6 změna: 02.04.15 07:47

Dobrý den,

mám windows xp prof a tiskárnu HP LJ 4000 (připojení přes paralelní port).

Při pokusu o tisk mi to hlásí chybu:

pcl xl error

subsystem: kernel

error: illegaltag

operator: 0xff

position: 30

Zajímalo by mne, kde může být chyba, jestli v konfiguraci tiskárny, v pc, či ve špatném ovladači. Ovladačů jsem zkoušel více - ze stránek HP. Některé tisknou, ale špatně např. do obrázku vytisknou ještě i změť písmen a bílé pruhy. Dále by mne zajíalo co je to pcl a jaký je rozdíl mezi pcl 5 a pcl 6. Nyní jsem připojil shodou okolností nově přeinstalovaný PC a chybu to hlásí opět - tu výše uvedenou. Nemůže to být někde v konfiguraci tiskárny?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 29.03.12 22:48

Čtu tady,že jste připojil nový PC...Vy jste ani na tom prvním tiskárnu neinstaloval pomocí instalačního CD?Platí,že tiskárna by se měla instalovat pomoci něho a teprve na pokyn ji připojit.Jinak to zlobí.Alespoň moje zkušenost.Jestli ho máte,tak odinstalovat,pak vyčistit třeba pomocí CCleanru a nová instalace...

Ohodnoceno: 0x

Od: arkjnu
Datum: 29.03.12 23:35

Děkuji za radu, nicméně CD nemám a tak budu instalovat ovladač z netu, který ovšem zvolit:

http://h20000.www2.hp.com/biz…ang=5&taskId=135&swEnvOID=228

?

Od: ahasver4*
Datum: 29.03.12 23:50

Tak to se přiznám,.že který zvolit nevím.A nechci radit něco co nevím.Já jsem se taky dostal na tu stránku už před tím.Asi budete muset počkat na někoho,kdo má zkušenost s tímto konkrétním typem.Je mi líto,že jsem nepomohl.On se tu ale určitě někdo objeví,kdo pomůže.Tak promiňte a a ť se zadaří!:)

Od: arkjnu
Datum: 30.03.12 12:51

Dobrý den,

tak jsem nainstaloval ovladač pcl5e. PCL6 hlásil pořřád chybu. Nyní tisk funguje, ale bídně. Netiskne to znaky diakritikou a občas hlásí chybu: přeplnění par v/v vyrovnávání, obrízky to tiskne v jiném měřítku..

Datum: 29.03.12 23:48

Zadej si do strejdy Gůgla vyhledat PCL XL error a PCL5 vs PCL6. Vyjede ti spousta odkazů, ve kterých najdeš spoustu informací a tipů. Dozvíš se tam i co je to PCL a jaký je mezi nimi rozdíl. Opisovat to sem nemá cenu.

Od: leny
Datum: 02.04.15 07:47

Mám tiskárnu Konica Minolta, program SAP a děje se mi to samé, v pozoru už mám několik IT techniků...zkoušej každý týden něco nového...mám dokonce i jiný PC, a stále to píše stejnou chybu...PCL XL error, error: I Legal Tag, operator 0xf8, position: 650..nebo 642...tohle číslo se mění... poradí někdo co s tím, dřívě byla chyba 1-2x za měsíc..ale teď už se to děje hodně často...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.