JAVA - programování

Od: Datum: 08.03.13 14:30 odpovědí: 1 změna: 08.03.13 18:42

Mohl by nekdo poskytnout informace, jak se postupuje krok za krokem, kdyz se chce naprogramovat aplikace v prog.jazyku JAVA v NetBeans. Jde me o logiku navaznosti z hlediska technickeho.

Pr. mam DB Oracle,potrebuji udelat import textoveho souboru a z prijmutych dat z textoveho souboru vytvorit DB tabulku. Jde me o logiku, jak postupovat. Delam to pod NetBeansem a potřebovala bych poradit, jak logicky postupovat v JAVE krok za krokem, obsuhu NetBeans nechci, jenom poradit jak postupovat logicky v navaznosti v programu JAVA.

Postup v JAVE, co je treba udelat:

1) Napojeni.java - napojeni na ORACLE - schema, kam se ma vytvorit tabulka,

2) vytvoreni nebo prepis tabulky pod DB Oracle ve schematu,

3) cteni textoveho souboru z PC a naplneni dat ze souboru txt z pc do tabulky,

4) nejake ukonceni - to ale nevim jak.

dekuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 18:42
avatar

Když to vemu obecně, mohlo by to jít třeba takhle:

Třída DBtabulka (i když v tomhle případě by stačila i libovolná kolekce); třída Záznam (lépe pojmenovat dle toho, co záznamy reprezentujou, takže třeba Osoba); něco málo obslužného kódu pro souborový systém a připojení k databázi. Pocud pouze definice, nic se ještě nevykonává.

Spustí se program a funkce Main.

1. Vytvořím New DBtabulka

2. Načítám Whilem po řádcích soubor, pro každý záznam (zřejmě tedy řádek) volám DBtabulka.Add(New Osoba(data ze souboru)). Zavřu soubor.

3. DB.Connect.. nebo něco podobného, co přijme connection string a naváže spojení.

(4.a Pokud je to nutné, tak DBtabulka.Drop pro zahození staré tabulky.)

4. DBtabulka.Save - jádro programu, zde zahájím transakci (DB.Begin..), ve For Each projdu kolekci přidaných Osob, pro každou z nich spustím DB.Execute("insert into .. () values ()"). Na závěr pak Commit transakce.

Nějaké ukončení.. nic dalšího není potřeba, leda ukončit připojení k databázi, zahodit vytvořené objekty, uvolnit paměť.

__

Ještě poznámka k té Osobě, v konstruktoru budete mít nějaké přiřazování načítaných dat: Osoba(j, p, t, e) {jmeno = j; prijmeni = p; telefon = t; email = e;}

Při ukládání to pak jen vemete stylem: for each O in DBtabulka.data {DB.Execute(insert into tabulka (id, name, surname, phone, mail) values (O.jmeno, O.prijmeni, O.telefon, O.email));}

Samozřejmě by to šlo celé napsat přímo do Mainu, jednoduchý kód s jedním While cyklem pro čtení souboru a přímé zapisování dat, ale to po vás asi nechtějí.

doplněno 08.03.13 18:44:

Na konci mi před O.jmeno vypadnul první parametr (třeba null).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.