Dvdrw mechanika

Od: Datum: 07.01.14 19:30 odpovědí: 6 změna: 07.01.14 23:43

Dobrý den zakoupil jsem jinou dvd rw mechaniku rozhraní IDE ale počítač ji vůbec nenajde , chtěl jsem přeinstalovat ovladač ale píše mi to že ten co tam je je novějšší než ten co bych stáhnulnevěděl by někdo co mám dělat dál aby mi počítač mechaniku našel? Díky

Šindelář

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 07.01.14 19:50
1. Zkontrolovat, jestli je v bios povoleno ide rozhraní.
2. Je-li na stejném datovém kabelu ještě jedno ide zařízení, ověřit nastavení master/slave
3. Je připojeno napájení?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.14 20:09

1.V biosu by to asi mělo zůstat nastavené když tam mechanika s Ide již byla ne?Nebo když ji vyndám tak se to tam smaže?

2.Kde prosím ověřím nastavení master/slave?

Díky moc za odpověd.

Šindelář

Datum: 07.01.14 20:40

Jak píší výše, pokud na kšandě IDE je již např HDD, musíte jedno zařízení nastavit jako master a druhé jako slave. Bývá jumper na zadní straně mechaniky, který může být potřeba přesunout.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.01.14 21:07

Aha to asi bude ten problém mám tam 2 mechaniky na jedné kšandě a jumpery na obou mechanikách uprostřed - je jedno na kterou stranu ten jimper přesunu?

Od: hop®
Datum: 07.01.14 21:13

Není, na štítku bývá vytištěno, co která poloha znamená...

Od: jdukolem
Datum: 07.01.14 23:43

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.