Illustratoru rozdělit kruh na trojúhelníky

Od: Datum: 28.01.13 20:38 odpovědí: 1 změna: 29.01.13 22:59

Dobrý večer, potřebuji v illustratoru rozdělit kruh na trojúhelníky viz obr. a nějak se to nedaří :(

nevíte někde jak na to?

Díkyavatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 22:59
 
avatar

No, aby to tu nebylo tak trapně bez odpovědi:

Zdá se mi, že spíš než rozdělený kruh to jsou objekty naskládané vedle sebe (které možná pak nějaký půlkruh překrývají..). Určitě by šlo vytvořit jeden, přidat mu obrys, stín, pak ho nakopírovat a s trochou snažení a s vhodným snapováním by se to poskládalo taky. Mohlo (mělo?) by to jít i automaticky, jak konkrétně na to v Illustratoru vám nepovím, ale možná vám pomůže následující:

http://i.imgur.com/HcA9P5g.png

Nejdřív namalujete jeden trojúhelník a půlkružnici (viz výřez), pak zkopírujete trojúhelník, vyberete kružnici, v path efektech vyberete a přidáte pattern along path, vzorek (trojúhelník) vložíte ze schránky. Nastavíte opakování (jinak se jeden trojúhelník roztáhne na celou délku), šířku (od kružnice, tedy vlastně výšku trojúhelníků), mezery mezi nimi a je to.

Akorát to má tu vadu, že konečný výtvor je pořád path, nemůžete trojúhelník nakopírovat s barvama a se vším. V Inkscapu na to sice je extension, který by to měl umět, ale ten objekty při rozmístění docela deformuje (tak trochu "jako do 3D"), což nechcete. Takže by se to muselo stínovat až pak. (Výhodu to taky jednu má, vzorek se dá upravovat přímo, takže tvar můžete doladit rovnou, bez dolaďování samotného trojúhelníku a opakování celého procesu.)

doplněno 29.01.13 23:00:

Jak na to koukám, stín je přidaný až pak, celému objektu, ne každému listu zvlášť.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.