Proč nejdou fotky ze skeneru BMP stáhnout dál

Od: Datum: 11.11.12 16:44 odpovědí: 7 změna: 13.11.12 13:45

Zdravím předem dotazu s prosbou o radu. Pokud d skenuji čb fotky do PC tak jsou v BMP a z Picasa je nemohu dále použít. Mám WVista a pokud je chci stáhnout třeba na Facebook tak to nejde. Nevím co se mi kde změnilo, ale tento problém jsem dříve neměl. Dříve to bylo JPG ... díky za radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.12 17:15

Po naskenování je obvykle nabídka kam a v jakém formátu se má uložit. Tak proč neukládáš v JPG? Co jde nebo nejde nahrát na FB netuším, ale pochybuji o tom, že by Picasa neuměl pracovat s BMP.

Od: mowla*
Datum: 11.11.12 17:35

Buďto změň nastavení scanneru na .jpg a nebo v Picase zvol Soubor - Ulož jako a tam zvol formát .jpg...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.12 12:12

To jsem teď zkoušel v Picasa > Soubor >Uložit jako ...zadám název fotky.jpg a to se uloží jako nový obrázek.jpg! Super.

A ten původní bmp odstraňuji. Díky

Datum: 13.11.12 13:25

To jsem teď zkoušel v Picasa > Soubor >Uložit jako ...zadám název fotky.jpg a to se uloží jako nový obrázek.jpg! Super.

A ten původní bmp odstraňuji.

Skenuji další fotky a opět jsou označeny .Scan.BMP . Asi dělám něco špatně Díky

Od: mowla*
Datum: 13.11.12 13:45

Na scaneru nastav JPEG (je to totéž, co JPG)...

;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 00:24

Obrázky BMP jsou zbytečně velké a řada služeb je vůbec neužňuje nahrávat. Na Facebook stejně jako na většinu dalších služeb lze obrázky vkládat ve formátu JPG, PNG nebo nepohyblivý GIF.

doplněno 12.11.12 00:25: