Problémy s displejem

Od: Datum: 25.01.13 12:07 odpovědí: 3 změna: 25.01.13 15:25

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s opravou notebooku, resp. s displejem k notebooku.

Měl jsem špatný displej, které bylo nutné prohnotu, aby fungoval. Nyní jsem si sehnal jiný notebook, sice špatný, ale měl tam být dobrý displej (tohle nemůžu ověřit). Když nový displej zapojím s vypnutým notebookem a notebook zapnu, displej se nerozběhne.

Pokud zapojím starý displej a rozjedu notebook a pak za běhu přepojím displeje, tak nový displej funguje. ovšem po vypnutí a zapnutí notebooku se displej zase nerozběhne. Víc jsem toho zatím nevyzkoumal.

Netvrdím, že nový displej je funkční, ale zase jsem si říkal, že když se rozjede, tak přece nemůže být zase tak špatný.

Proč tedy se nerozjede od začátku se startem notebooku, notebook detekuje, zda je připojen displej? Při zapojení displeje jsem zapojil pouze ty ploché datové kabely. Pak jsou tam ještě malé drátky, které vedou do notebooku, ale nazapojoval jsem je. Můžou mít na rozjezd vliv?

děkuji za odpovědi, či připomínky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 25.01.13 14:39

Dobrý den Mates6,

elcédéčka mají většinou dva kabely, jeden je napájení měniče 2- 4 kabely - to je pro podsvětlení a druhý - datový dat. konektor. Pokud zapojíte jen ten datový tak vám pojede, ale bez podsvícení - pokud na to posvítíte baterkou, něco by se tam mělo mihotat.

Možná Vám to pomůže v experimentech :) Ještě Vám sdělím jeden postřech - pokud kabel často vyndaváte a zandaváte - brzo se vyje*e.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.13 15:00
avatar

Asi to nepomůže, ale zkus zapojit nový displej, pak na základní desce najdi zálohovací baterii, odpoj ji a všechny ostatní zdroje napájení, a po asi minutě to znovu zapoj a zkus zapnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mates6
Datum: 25.01.13 15:25

Děkuji za postřehy, samozřejmě pokud má někdo něco dalšího, tak to přivítám.

Doplnění:

Zapoměl jsem sdělit, že nezkouším samotný displej, ale celý ten odklápěcí vrch. Jsou tam takové 2 větší konektory plus u každého konektoru jeden drátek s očkem. a pak ještě černý a bílý drátek, který u toho nového jsou přestřihnuty a u mého displeje vedou někam k základní desce.

Večer budu zkoušet dálší pokusy. Zatím díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.