Detekce špionážního programu v PC - jak?

Od: Datum: 24.01.13 22:24 odpovědí: 2 změna: 25.01.13 20:54

Dobrý den,

vezměme v úvahu tuto teoretickou situaci: Půjčil jsem někomu počítač a mám podezření, že mi do něj nainstaloval nějaký program, který monitoruje moji činnost (např. keylogger) a odesílá někam data. Otázka zní: Jak tuto skutečnost zjistit a počítač vyčistit?

A pár podotázek, které mne v souvislosti s tím napadly:

Lze to řešit například zobrazením všech spuštěných aplikací v počítači - nemůže se program nějak maskovat?

Lze to nějak zjistit na základě síťové komunikace? Pomůže nějaký firewall a co všechno v něm blokovat?

Především mi jde o to s co nejlepší možnou jistoto určit, jestli v PC nějaký takový program je či není. Počítač nechci nově instalovat.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 24.01.13 22:30

Myslím, že tyto programy jsou dokonale skryté. Pomohlo by možná HDD připojit jako slow a pak by se vidělo co na něm je.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.13 20:54

Zkus se podívat do logu routeru (pokud ho máš). Měly by tam být vidět všechny připojení. Pokud tam opravdu něco máš, tak bys ho měl odhalit. Popřípadě zkus prohledat PC v nouzovém režimu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.