Negativa neorigo barvy do tiskarny

Od: Datum: 24.01.13 13:38 odpovědí: 5 změna: 24.01.13 14:10
vlastnim tiskarnu znacky HP do ktere potrebuju koupit nove barvy. Do ted jsem dokupoval jen originaly od hp ale ted premyslim, ze bych zakoupil neoriginaly ktere jsou o pulku levnejsi, ale mam strach aby to nebyly nakonec jen vyhozene penize. Mate nekdo stemito neoriginaly zkusenosti? Jde mi o to, aby treba nevysychaly, netekly, nebo nejak nenicily tiskarnu nebo neco podobneho. Podotykam, ze jsem nenarocny uzivatel, tisknu hlavne jen pro vlastni potrebu a jen par listu mesicne. Dekuji za vase nazory
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lexmark
Datum: 24.01.13 13:43

zdravím, i přesto že jsem uživatelem tiskárny zn. Lexmark bych se na vašem místě rozhodně nebál neorigo barvy. Sám jsem zprvu kupoval origo cartridge, později catridge z druhovýroby a dnes si už kupuji barvu v lahvičkách a cartrigde doplňuji. Tisk je poté v podle mě stejné kvalitě a za mrzký peníz. Doporučuji stránky tisknuzatretinu.cz

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.13 13:44

Tak na pár listů měsíčně je lepší laserová, která nikdy nezasychá a tiskne stejně i po 5 letech...

Taky jsem měl HP inkoust, kde se dávaly náplně do tiskové hlavy (tedy náplň na sobě neměla hlavu integrovanou). Problém nastal, když přestala jít jedna barva. Ke spouštění inkoustu je na hlavě zespodu plastová kuželovitá tyčka a na náplni je zespodu kulatý filc. Problém jsem vyřešil tak, že jsem špendlíkem filc posunul více ven a tak při zacvaknutí už smáčel na kužel barvu a barva opět tiskla.

Tolik problémů s neoriginálními cartridgemi. Jinak jsem nespozoroval problém nebo rozdíl v tisku. Měl jsem od výrobce Peach náplně.

Datum: 24.01.13 14:08
Něco jiného je nákup neoriginálních kartridží a něco jiného je plnění inkoustu do prázdných. Nákup neorigo skoro žádná rizika nenese když se budeš držet osvědčených značek. Například PrintRite dělá kartridže v takové kvalitě že i německý test časopis uvedl že tisk byl kvalitnější než z originálů. Zato s nákupem inkoustu můžeš narazit. Všichni prodejci tvrdí že ten jejich jediný refill zaručeně nezasychá. To ale platí když tiskneš aspoň jednou týdně. Jak to necháš měsíc nasucho tak ti to zatuhne na beton.

Datum: 24.01.13 14:05

Já používám neorigo náplně do tiskáren spousty let. Dříve nás prodejce tiskárny před takovými náplněmi varoval, že jsou horší, že mohou poškodit tiskárnu atd. Vtip je ale v tom, že originál náplně jsou o tolik dražší, že cena sady dosahuje řekněme polovinu i více z ceny tiskárny. Takže po několika koupích neorigo náplní bych si mohl dovolit tiskárnu klidně vyhodit. Ale k tomu nikdy nedošlo, nezaznamenal jsem žádný problém. Klidně Vám mohu tyto náplně doporučit

Datum: 24.01.13 14:10

Pro multifunkci HP PSC 1510 spokojeně používám neoriginální inkousty Peach - vzhledem k tomu, že tady je tisková hlava přímo součástí cartidge, nemá se na tiskárně co poškodit. Jen si tiskárna stěžuje, že nemůže zjistit stav inkoustu v neoriginální náplni - cartridge buď neobsahují žádný čip, nebo si nerozumí s elektronikou tiskárny. To by mohl být problém tehdy, pokud tiskárna v takovém případě odmítne vůbec tisknout. Kupodivu nejhorší neoriginální inkoust (černý) jsem koupil s logem HP - nějaká polská, HP oficiálně podporovná příšernost - inkoustem plýtvající cosi, produkující příšerný a špatně zasychající tisk - vyhodil jsem to ještě před spotřebováním.

Na nepravidelný tisk pár listů měsíčně není inkoustová tiskárna zrovna nejvhodnější, i originální inkousty mohou zasychat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.