Jak udělat bílé pozadí fotek

Od: Datum: 24.01.13 11:38 odpovědí: 8 změna: 24.01.13 19:01

Dobrý den,

chtela bych se zeptat jak udělat bílé pozadí, nebo to rozmazání na fokách. Třeba jako má tento prodejce http://aukro.cz/listing/user.php/run?p=2&us_id=12372235 nebo tady http://moda.aukro.cz/listing/user.php?us_id=4500726

Je nějaký program který to udělá sám? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.01.13 11:45

Bílé pozadí - nejjednodušší je předmět před bílým pozadím vyfotit... :-D

Ale vážně - obé (vyříznutí části fotky i "rozmazání" - je to spíše nastavení ´průhlednosti´) umí každý slušný grafický editor (zdarma je např. GIMP, placený PhotoShop), ale samozřejmě to žádný neudělá sám - program ´neví´, kterou část fotky chceš vyříznout či zprůhlednit a jak...

Pokud ti jde o jednorázovou úpravu, oslov znalejší kamarády, pokud by ses ´hraním si s fotkami´ chtěla zabývat, stáhni a nainstaluj si GIMP (např. odsud - http://www.slunecnice.cz/sw/gimp-windows/ ) a zkoušej si jednotlivé nástroje, není to zase tak složité...

doplněno 24.01.13 12:06:

Pokud fotíš s jedním zdrojem světla (a zejména pokud je to blesk foťáku), vždycky ti předmět vrhne stín - musíš focený předmět umístit dostatečně daleko před pozadí a to osvítit dalším zdrojem (spíše plošným, než bodovým - pro ´změkčení´ a rozptýlení světla se používají odrazné desky či ´deštníky´).

Samozřejmě, vyříznutí předmětu je nejlepší, pro usnadnění je vhodné jej v tom případě fotit před pozadím, které má barvu, jež se na předmětu nevyskytuje (jednodušeji se pak používá nástroj Laso).

doplněno 24.01.13 13:58:

To Totak: ;) Jasně, že to jde i růčo, ale je to děsná ´drbačka´... Stačí, že takhle občas dělám třeba vlasy... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katmik
Datum: 24.01.13 11:54

Tak na bílem pozadí jsem to zkoušela lae není to úplně bílé.

Datum: 24.01.13 12:01
avatar

Pokud ho přesvítíš tak, že bude přeexponované (přepálené), tak bude bílé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 11:46
avatar

Samo se neudělá nic, sama ani panenka Maria nepřišla do jiného stavu.

Pokročilý grafický editor který umí vrstvy (třeba GIMP), spodní vrstva bílá, horní vrstva fotka, a odmazávat z ní co nechci (tam prosvítne to bílé pozadí). Eventuálně si pomoct nástroji jako inteligentní laso, vyhledávání hran atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 13:45
avatar
Tak se na to jde vědecky. Pravý protipól je otevřít fotku v malováni zvolit volbu vybrat, objet to co chceš zachovat. kliknout na vyjmout a následně vložit do prázdného bílého obrázku. Je to řešení z nouze ale dá se to i tak. Problém je jen v ostrosti okrajů . Přechod bude vidět.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 14:36
avatar

Pokud to ale neuděláš na první dobrou, tak jediná možnost opravy je udělat to znovu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 14:28

Bílé pozadí znamená buď lepší přípravu fotky (lepší světla, pozadí i samotný foťák) nebo dost ruční práce v editoru. Automaticky by to dokázali maximálně v americké detektivce :D

.

Zesvětlení podobného typu http://aukro.cz/luxusni-fliso…vel-74-6-9-m-i2960850201.html ale většina grafických programů umí, nebylo by asi asi moc těžké najít nástroj který to umí hromadně na více fotkách najednou. Ale nejspíš ten program nebude zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 19:01
avatar

U menšího počtu to jde i ručně udělat celkem svižně. Jestli mají fotky stejný rozměr, tak je všechny vemu naráz, přetáhnu do gimpu, nad ně vložím novou vrstvu s bílým rámečkem do poloprůhledna. Exportnu to jako první fotku, v seznamu vrstev nejvyšší fotku vypnu, exportnu znova, o řádek dolů, mezerníkem vypnout vrstvu, exportnout..

Pokud mají alespoň stejný poměr stran, ale různé rozměry, dají se upravovat po jedné a horní vrstva s bílým rámečkem přetahovat ze souboru, uloženého bokem. Když se dropne na tu fotku, automaticky změní velikost k okrajům a vycentruje se.

U různých rozměrů a různého formátu to už pude blbě, bude to chtít o tři kliky navíc, dva na Scale a jeden na krok zpět po uložení :)

No a jinak teda tou gumou, když "štětec" trochu zvětšíte, budete mít pevnou ruku a nebudete to potřebovat až tak moc ideálně perfektní, máte to omazané na pár tahů :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.