Zápach v pc - MB nebo zdroj?

Od: Datum: 23.01.13 20:45 odpovědí: 4 změna: 23.01.13 23:09

Zdravím. Mám jeden menší problém se zápachem spáleniny v počítači. Když spustím počítač, tak za pár minut je cítit něco jako by bylo spálené, ale není to až tak silný zápach. Problém mi dělá spíš to, že nemůžu identifikovat místo, odkud ten zápach vychází. Dneska jsem vyměnil zdroj na 400W (konkrétě HEDY PP400TCA). Myslel jsem si, že jde ten zápach z toho nového zdroje, ale pak jsem si uvědomil, že ten zápach bylo cítit i když jsem ještě předtím měl ten starý (350W) zdroj.*smich* Další podezření přišlo na kondenzátory a toroid v místě operačních paměti RAM (viz. oranžová šipka na obrázku MB). Tyhle kondenzátory jsem za poslední půl rok měnil 2x, protože pokaždé vytekly. Hodnoty jsem ale zachoval. A toroid, který je u nich vypadá ožehnutě, tak jsem si taky říkal, jestli to není tím. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je normální, že ty tři kondenzátory a toroid mají teplotu kolem 50-60°C? Předem díky za odpovědi. Věřím, že tady budou nějací zkušenější, kteří se možná s něčím podobným setkali :)
Základní deska je: MSI K9A2GM-F V3Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 21:34
avatar

Prohlédni ty SMD tranzistory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wieszak
Datum: 23.01.13 21:39

SMD tranzistory vypadají v pohodě, ale taky se zahřívají celkem. Vlastně by se dalo říct, že se tam zahřívá větší oblast kolem těch pamětí RAM, ale už to není tak cítit, jako před hodinou. Ještě přemýšlím, jestli to nemůže dělat prach v PC. Zítra ho budu čistit, tak uvidím

Datum: 23.01.13 22:06
avatar

Smdčka MoS jen tak okem nepoznáte, musíte přeměřit, ale předpokládám kdyby byly proražený tak pc by ani pořádně nejel.

Ta teplota pro toroid a kapacity je dle mého názoru vysoká, urychluje stárnutí kapacit, toroidu tu snad nijak nevadí.

Kapacity mývají max povolenou teplotu 105 stupnu celsia, tedy aspoň ty kvalitnější...

doplněno 23.01.13 22:08:

jak se dívám na fotku, tak se mi zdá že na levo od pacite pro CPU jsou nafouklé kondenzátory... ale je také možné že se mi to zdá.. může to být odlesk od blesku fot.. a pod..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wieszak
Datum: 23.01.13 23:09

Na té fotce není moje základní deska ;) tu fotku jsem našel na internetu. Já mám úplně tu stejnou desku, akorát není na ní žádný nafouknutý kondenzátor. Kondenzátory mám na 105°C a zahřívají se na +-50°C. Počítač mi jinak normálně jede, jen když jsem měl ten starý zdroj, tak jsem se nemohl s ním ani dostat do BIOSu, protože se mi pořád restartoval a pak se i sám vypnul. Rozebral jsem ten starý zdroj a ty větši kondenzátory tam nevypadaly moc dobře. Zatím už z počítače ten zápach nejde ven, ale podívám se podrobněji na to zítra z které části ten zápach šel.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.