Jak zablokovat přehrávání videa v PC

Od: odpovědí: 23 změna:
Dobrý den, jak můžu zablokovat video a veškeré video formáty tak, aby je uživatel nemohl spustit? Nejednodušší je to v možnostech- typy souborů, ale jak znepřístupnit kartu? Chci, aby přehravač fungoval pouze jako audio a aby uživatele neměli přístup ke změnám nastavení. Díky za odpověď.
23 odpovědí na otázku

0x
Je to dost zvláštní požadavek. V podstatě by šlo deasociovat všechny videosoubory, odinstalovat veškeré videokodeky a přes logování do PC upravit přístupová úpráva aby se zabránilo zpětným změnám.
PS: Jakou kartu chcete deaktivovat?

Muj původní dotaz zněl trošku jinak, ale admin mi ho poopravil. Jde mi o zablokování videa v winmediaplayeru 11, kde to lze udělat na kartě možnosti - typy souborů. Ale pak bych tu kartu potřeboval zamutovat nebo zrušit. Chci, aby šlo přehrávat audio. Ostatní programy jsem si zablokoval pomocí konzole.

Obávám se, že tohle nepůjde. Zneaktivnit nějakou nabídku lze pouze zásahem do programu samotného, což jednoduše nelze.

Takže nikde ani v registrech nebo pomocí mmc to nepůjde?

0x
To Admin : Tak takovéhle rady jsou stejné jako podpora nelegálního softwaru! Počítač je od toho, aby sloužil a když někdo chce, aby na něm někdo nemohl přehrát video, tak ať ho prostě k PC vůbec nepouští! Zavání to šikanou a sprostou buzerací!
No hele být tebou tak se uklidnim- počítače nejsou jen doma ale i na firmách a pokud jde o nějaké pc kde se střídá plno lidí tak to úplně chápu páč tyhle pc jsem taky osekel co se dalo- pořád tam někdo něco měnil (to co dovolilo oprávnění user) tak jsem to řešil podobně, hry zamítnutý, ovládací panely to samé...
Jinak ohledně další části a reakce na soft- kdyby se tazatel malilinko snažil (a AL mu to i přesně řekl) tak to tu bylo x-krát stačí si to vyhledat,ale některý lidé to asi potřebují mít napsané úplně znovu. To že ty napíšeš na veřejné fórum znovu a znovu co a kde stáhne je tvé minus a ber to tak že alespoň z části jsem mu poradil- mnoho lidí si ani neuvědomuje že to opravdu velmi zavání nelegalitou
Mě si admin v práci dovolil na mém PC dát oprávnění User (s nástupem Win2000) a omezil kdeco, tak jsem mu vymontoval harddisk a nainstaloval si to na svůj a od té doby mi na PC nesmí ani sáhnout... a kolega když tam potřebuje něco dělat tak si dá svůj do šuplíku a bootuje z něj... A je po problémech.
U nás má většina user, pak power user a jen pár lidí má ponecháno admin oprávnění. Disk by jsi mi vymontoval jen jednou- do domény bys pc na své jsméno nedostal a programy bys všechny jen tak taky nenainstaloval. Nejspíš děláš v nějaké malé firmě protože jinak by ti to nemohlo projít. Je to služební pc tak ty tam nemáš co instalovat, pravda vyjmečně tam necháváme admin práva ale to je u lidí kteří o tom pc něco vědí a potřebují sem tam něco tam přihodit, kdyby měli admin všichni tak můžem měsíc co měsíc instalovat postupně počítače a komu by se to chtělo že? A to jsem ani nenapsal ten důvod že uživatel toho dost zprasí i na user práva a pokouší se ještě řvát na IT s tim že jsou ty pc strašný sráče a že to zase nejde, přitom si to udělal sám... Ne tohle by bylo na velmi dlouhou debatu a ty buď rád že tě za ten disk nevyhodili- pořušení pracovní kázně, nepovolený zásah do pc... :P

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]