Zmena nazvu externiho disku

Od: Datum: 23.01.13 17:20 odpovědí: 7 změna: 23.01.13 21:06

Zdravím, mám problém s externím diskem. když ho připojím do pc. tak má název linuxlive key ktery nelze zmenit, přitom ten linux už dávno na něm nemám, . ve vlastnostech disku mám napsán název disku ADATA 1TB . prosím poraďte jak se toho názvu zbavit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 18:13

Připojit disk k PC, potom otevřít Tento počítač, kde se ten disk objeví, pak pravým tlašítkem myši otevřít nabídku a v ní najít řádek Přejmenovat.

A přejmenovat...:)

Ohodnoceno: 0x

Od: spir
Datum: 23.01.13 18:23

to už jsem několikrát zkoušel. ale po zadání nového jména se tam stejně objeví to staré

Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 18:19

Dělám to, jak píše Jerry. Akorát jednou mi to nešlo u flashky, tak jsem ji sformátoval a přejmenoval bez problémů, zřejmě tam byla nějaká chyba.

Datum: 23.01.13 18:26

to je dobrá rada, ale tomu se chci právě vyvarovat. sformátovat 1TB disk se mi moc nechce

Datum: 23.01.13 20:17

Ale formátování by asi bylo opravdu potřeba, protože tam může být nějaká aplikace, která tomu přejmenování brání. Mně se to taky jednou nedařilo a chtělo to přeformátovat. A nešlo by si data z toho disku někde zálohovat? JInak to asi nepůjde...

Datum: 23.01.13 20:48

no tak zkusim sehnat vetsi disk. a zalohuju to. nebo neco jako nejaky program neexistuje?

Datum: 23.01.13 21:06

Programy existují na cokoli. Ale nejjednodušší by bylo snad jen překopírovat obsah jinam, zformátovat původní disk a zase data překopírovat zpět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.