Vadný hdd

Od: Datum: 14.02.13 16:57 odpovědí: 5 změna: 14.02.13 18:10

Dobrý den,
pc mi začalo blnout - načítalo se strašně pomalu , mizel mi hdd, tak jsem to projel testem co jsem našel na netu viz obrázek.

Jestli tedy chápu dobře dle testu hdd je chybný a stačí na reklamaci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.13 17:24

tohle je absolutní hrůza a divím se že PC vůbec naběhne.

Ale ještě to projeďte na plný test, tedy bez zaškrtlého "Quick scan". Bude to asi nějakou hodinu trvat, ale bude to věrohodnější výsledek. Ten rychlý test totiž vlastně samotný disk neskenuje.

doplněno 14.02.13 17:25:

a hoďte ještě screen ze záložky Health. Každopádně pokud něco ještě půjde zálohovat, tak rychle do toho a disk reklamovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.02.13 17:39

Děkuji za odpověď.
když udělám plný test začne probíhat josu první dva obdelníky červené a test skončí, zkouel jsem to několikrát vždy stejné...
Proto jsem i udělal tenhle rychlý test, který se udělá jenom do půlky.
Helath je prázdné, dole se to stále updatuje, ale nic se nezobrazí.

doplněno 14.02.13 17:43:

Systém mám na ssd disku a právě se mi to načítalo pomaleji než obvykl,e zkusil jsem odpojit tenhle 1TB hdd a nabíhalo to v pohodě proto mě napadlo udělat tento test.
Data jsem zálohoval už včera když to začalo trochu blbnout naštěstí jsem to odhadl zavčas měl jsem tam 500GB dat i práce.

Datum: 14.02.13 17:48

tak to určitě na reklamaci, ten disk je úplně dovolím si říct v hajzlu. Disk s tolika chybama jsem ještě neměl tu čest potkat :) a jestli to ani SMART (Health) nenačte, je to fakt divné.

doplněno 14.02.13 17:58:

třeba už nějaká výrobní chyba, těžko říct, občas se na ty vadné kousky jak naschvál podaří natrefit. Ale od toho je ta záruka přece.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.13 17:52

zítra ho jdu reklamovat, nevíte čím to může být?
HDD je starý cca 3měsíce, proto mě překvapuje, že odešel.

Datum: 14.02.13 18:10

Může být vadný už z výroby, mohla odejít elektronika, mohl se dovnitř dostat prach no jéje takových možností co tomu může být.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.