MS outlook vše otevírá v jednom programu

Od: Datum: 23.01.13 07:38 odpovědí: 10 změna: 23.01.13 13:44

Zravím, mám prosbu, v MS Ofice Outlook 2007 se mi začala otevírat každá příloha emailu ve windows media playeru, ať už je to .jpg, .doc nebo cokoliv... Nevíte někdo kde se to dá přenastavit? Díky moc za rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 23.01.13 10:51
Kdyz kliknes na JPG nebo DOC na plose, take se otevira Media Player? Pak by jsi mel prepsane asociace pripon souboru. Jak to ale jednoduse prenastavit na puvodni hodnoty, to nevim :(
Ohodnoceno: 0x

Od: ricmon
Datum: 23.01.13 13:02

Nene, když otevírám přílohu rovnou z Outlooku!

Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 10:56

Hromadně to jde myslím někde v nastavení složky, ale jinak lze kliknout pravým, dát "otevřít pomocí...", vybrat správný program a zaškrtnout políčko - otevírat vždy pomocí tohoto programu. A jinak jde v každém programu nastavit u jakých souborů má být použit jako výchozí aplikace.

Datum: 23.01.13 12:22
Kdyz jsem psal, ze nevim, jak vratit puvodni asociace priponu souboru, mel jsem na mysli, kdyz se nainstaluje nejaky program, ktery si sam k sobe priradi najednou treba 50 pripon. Tohle jednoduse snad vratit nejde, protoze se uchovava vzdy jen aktualni asociace a ty stare se nikde nearchivuji. Napada me snad jen u novejsich verzi Windows "navrat do predchoziho stavu".

Datum: 23.01.13 13:05

Ne to ne, musí se jednat pouze o nastavení v MS Outlook, soubory v PC fungují normálně. Mě jde čistě o otevírání příloh (souborů) rovnou z outlooku...

Datum: 23.01.13 10:58

Stačí, když si onu přílohu(y), které to dělají, uložíte na plochu. Klikněte na ně pravým tlačítkem a v kontextovém menu zvolte položku Otevřít v programu. V podmenu se objeví seznam programů a také položka Zvolit výchozí program... Když na tuto položku kliknete, objeví se (obr.2) Zde už musíte vybrat program, kterým to otevírat. Pokud to nevíte, NEZATRHAVAT ono zaskrtavatko viz obr. Teprve az si bduete jista, ze onen soubor se otvira ve spravnem programu, ono zatrhavatko zatrhnete ... (napr : DOC ->WORD , PDF -> Adobe Reader , JPG -> Prohlizec obrazku , XLS ->Excel, atd atd )

Netusim, jak jste mohl(a) prenastavit vsechny soubory,ale musite to opravit vsechno postupne po jednom, protoze to, v cem se ma co otevirat zajistuje operacni system, takze outlook je v tomto zcela nevinne. Neb JPG si muzete prinest napr na diskete, CD nosici, nebo mit uz v systemu - outlook v tu chvili nemusi vubec bezet, takze nemuze ani za to, ze se vam JPG otevre v media playeru ...

Datum: 23.01.13 10:59

Nejde vlozit dva obrazky najednou? No to je zase ... vychytavka...

doplněno 23.01.13 11:00:

obr2

Datum: 23.01.13 13:04

Jasný uložit na plochu (do PC) umím a to funguje, ale jde mi o otevírání příloh rovnou z emailu (outlook) tak abych právě nemusel každou přílohu ukládat do PC...

Datum: 23.01.13 13:28

Aha, tak v tom pripade zkuste Outlook -> Nástroje ->Možnosti -> Jiné -> Výchozí programy a zde zkontrolujte, zda tu nemáte nastaveny nějaké nesmysly. Myslel jsem totiž, že vám to otevírá i systém v oněch špatných programech.

Datum: 23.01.13 13:44
Jak uz pise Yakub vyse, mas asi rozhozenou databazi MIME Typu. Jak se nastavuji spravna prirazeni, se doctes treba tady. Jak se to lisi od toho Yakubova popisu, netusim. :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.