Jak na XP programy ve Win 7?

Od: Datum: 30.12.11 16:52 odpovědí: 17 změna: 06.03.15 10:31

Chtěl bych se zeptat zdali je nějaký program který rozjede programy na Win XP i na Win 7. Slyšel jsem o programech, které tohle dokážou s DOS programy.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kamlaa
Datum: 30.12.11 17:28

klikněte pravím tlačítkem myši na vybraný soubor který chcete zapnout a klikněte na vlastnosti potom na kompabilita a dál odškrtněte políčko TENTO PROGRAM SPUSTIT V REŽIMU KOMPABILITY PRO a vyberte si z nabýtky ve vašem dotazu by to tedy byla možnost WINDOWS XP (service pack 2 nebo 3 )

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.11 17:53

To nepomáhá.

Datum: 30.12.11 18:07

Jestli chcete pouštět dos programy tak možná by bylo lepší si naistalovat už nějaký emulátor, napříkald dosbox http://www.dosbox.com/download.php?main=1 dokonce dole máte dole na strance balíček s češtinou.

Od: ladislavmuri
Datum: 05.03.15 11:05

zdravím. mám dva porodramy Restaurace a kl.diete, a sem v nivh normoval jídla a vedl recepty, ted má nový pc a neumím to, pomohl by ste přes vzdálenou zprávu to rozjet? ve starém notasu s win 7 to jelo -spuštění přes dos -box, ale kontakt na pana ze slovenska sem zrušil ve skype a tak hledám kdo by my sněmi pomohl. děkuji Muri Ladislav Ostrava (57 let a neumím to )

Od: jmlc®
Datum: 05.03.15 11:12

Zkuste pravým tlačítkem na spustitelný soubor - odstranit potíže s kompatibilitou - doporučené nastavení - a tady vlevo dole spustit instalaci.

doplněno 06.03.15 10:31:

tak tady vidím potíž - asi to tímto způsobem nepůjde - 32/64bit :( - blíže asi Dakon v druhém vláknu...

Datum: 06.03.15 09:46

dobrý den

ta kompabilita nespouští, napíšemy ,že mám 64 bit a prog 32 bit,nevím coto je, jen bych potřeboval někoho, kdo by přes time viewer upravil na dálku u mě v notasu, abych mohl program Restaurace a Kladenská dieta spouštět, sou to programy legální a pracoval sem v nich - normoval a psal kalkulační listy pro jedtlivé pokrmy . hry nehraji. L.M

Datum: 30.12.11 18:47

Já nechci spouštět DOS programy, ale Win XP.

Datum: 30.12.11 19:53

To by mne také zajímalo, spíš bych našel víc programů co nejdou pod 7 než pod xp

Datum: 30.12.11 19:12

A který konkrétně nejde? Ty, co opravdu fakt skutečně vůbec nejdou ve win7, bych za celou dobu spočítal snad na jedný ruce.

Datum: 30.12.11 20:32

Hlavně mi jde o hru 1944: Bitva v Ardenách

Datum: 30.12.11 21:15

Doporučený systém pro tuhle hru je windows 98, 2000, xp hází vám to při spouštění hnějakou hlášku? či je hra legální?

Datum: 30.12.11 23:45

Někdy taky pomůže spustit program/hru jako správce. Práve tlačítko - Spustit jako správce (pokud se spouští s právy správce, tak to tam být nemusí).

Datum: 31.12.11 09:23

To nepomáhá taky.

Datum: 31.12.11 09:19

Ano hra je legální a při spuštění to hází tohle:

doplněno 31.12.11 09:21:

Omlouvám se za nečitelnost, ale je tam napsáno: Tento program vyžaduje Windows 95 OSR2.1, 98, ME, NT 4.0, 2000, XP nebo Server 2003

Od: bena*
Datum: 31.12.11 09:34

Máte-i Windows 7 Ultimate (nebo i Professional?), tak ten má v sobě možnost spustit tzv. XP mód, což je de facto virtuální počítač s Windows XP.

Pokud nemáte tuto edici, tak si nainstalujte Microsoft Virtual PC a třeba na Uloz.to Windows ME nebo Windows 98 a nainstalujte si to do Microsoft Virtual PC a hru si spouštějte takto. Windows ME a starší jsou abandonware, takže by se zákon porušovat neměl. U Windows 2000 nevím jak to je, ale podpora ani aktualizace nevycházejí, takže možná by se to taky dalo takto používat...

Jinak jsem koukal do databáze Wine, tak kdyby jste si zkusil na Virtuální počítač nebo vedle toho Win7 nainstaloval třeba Xubuntu a v jeho Centru Softwaru Wine, tak by hra měla jet i pod Linuxem Xubuntu. Ale to už chce trošku zkušenosti...

Ještě si neodpustím malou poznámečku: Ukliďte si prosím trošku na té ploše. Na ploše by měly být pouze spouštěče programů, ne klasicé soubory nebo složky... Uvidíte, že se trošku zrychlí start systému a bude o něco volnější paměť. :)

Datum: 31.12.11 11:57

Microsoft Virtual PC neposkytuje žádnou 3D akceleraci, takže je k ničemu. Mám pocit, že jediný virtualbox, který umí 3D, je VMWare.

K problému, konkrétně tahle hra má prý ve win7 problémy s autentizací přes ochranu starforce. Ač jindy její obcházení není na místě, tady by mohlo pomoct (spolu s nastavením kompatibility pro xp a zakázáním motivů a kompozice plochy).

Plocha je víceméně organizovaná, jen bych nastavil ikony menší, aby se jich tam vešlo víc :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.11 18:59

A nešlo by něvo jako DOS-box, ale pro XP vytváření virtuálního počítače jsem se chtěl původně vyhnout. Nešlo by to i jinak?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.