Málo místa na disku D:

Od: Datum: 21.01.13 11:08 odpovědí: 10 změna: 09.03.14 19:33

Dobrý den,

mám takový problém už asi 14dní mi počítač neustále hlasí že mám málo místa na disku D: a když na to kliknu tak se mě zobrazí tabulka že můžu uvolnit místo tím že vysypu koš jenže ten mám prázdný a na disku D mám už pouz 2MB volný (z30GB) na disku C mám spoustu volného místa cca 230GB tak co stím? nevím si rady :(Poraďte prosím někdo

Viky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 11:12

kde máte nainstalovany systém?

Ohodnoceno: 0x

Od: viky92
Datum: 21.01.13 11:16

Systém bude nainstalovaný na D, si teda myslím:(

Datum: 21.01.13 11:14

Disk D - smaž co nepotřebuješ, zbytek přesuň do složky na disk C a disk D zformátuj. Celkově bych řekl že je nesmysl mít systémový disk C větší než disk D.

doplněno 21.01.13 11:22:

Jaká je velikost té složky?

Datum: 21.01.13 11:17

na disku D: nemam co smažat je tu pouze složka : drivers,lenovo-ntb ,windowsimagebackup :(

Datum: 21.01.13 11:24

je to nějake zprasene... tohle jsem snad ještě neviděl.. vždycky je systemová a primarni jednotka C... pokud je to nainstalovane na D tak tam musi byt dokumenty.. jestli mate win 7 tak tam je users... a je tam i pod skrytýma složkama složka temp do které se ukládají samé kraviny hlavně od instalace programů.. mě když dochazi misto tak to v te slože vymažu co jde.. bývá tam i několik giga...

Datum: 21.01.13 11:30

Na D: mám pouze složky drivers,lenovo-ntb ,windowsimagebackup a nevím co ztoho smazat abych to nesprasila ještě víc.Nebo nějaký ty složky přetáhnout na C? Nebo to raděj dát do nějakýho servisu?

Od: mowla*
Datum: 21.01.13 11:35

Rozhodně nemaž drivers ani lenovo-ntb ani windowsimagebackup (pokud obsah odpovídá názvu, mohlo by se ti to ještě hodit ;) )... Podle formulace dotazu soudím, že nejlepší bude, když oslovíš nějakého znalého kamaráda a požádáš jej o ´úklid´.

Jen mu řekni, že ve výsledku chceš mít C: (systémový disk) cca 20 - 30 GB a zbytek D: - a ať ti na D: směřuje tvůj %home% adresář...

doplněno 21.01.13 11:36:

Jo - a tahle změna velikosti oddílů lze i bez reinstalace Win, pokud to nebude umět, oslov znalejšího...

:-D

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.01.13 11:36

servis ne... raději nějakého ochotného kamaráda... takhle na dálku se blbě radí :)...

Od: pavlina*
Datum: 09.03.14 19:08

Dobrý den,

taky mám ten samý problém. Také mám W7 a píše mi to to stejné. Nic moc v ntb nemám. docela bych řekla, že to jsou přímo instalace už od výrobce, aby měl o práci dál postaráno.

Pavlína

Datum: 09.03.14 19:33

Tento počítač - správa disků

tam bych disk C - rozdělil na 2 kusy a ten který bude mít dalsí pismeno E sloučíte s D a je to .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.