Notebook se po 3 měsících rozsypal

Od: Datum: 07.03.13 13:39 odpovědí: 23 změna: 09.03.13 14:08

Dobrý den,

jsem vlastníkem notebooku Lenovo G570, rozhodl jsem se ho zakoupit jelikož mi ho všichni okolo schvalovali a říkali, že Lenovo je super, ano super bylo, ale po 3 měsících se mi ulomily panty a to i přes opatrné zacházení + občasné používání.. Jelikož jsem notebook nechtěl hned reklamovat, rozsypaly se panty oba, rozlámal celý obal a notebook je nyní na sračku, takže opravdu u mě Lenovo kleslo na úroveň nepodařených čínských produktů a mohou je vyrábět kde chtějí..

To ani nemluvím o tom, že hned 2 dny po koupi jsem ho měnil za jiný, jelikož ten původní se ani nenastartoval :-D A v obchodě mi řekli, že to je častá závada Lenovo, ty panty

Nyní bych se vás chtěl zeptat, které notebooky jsou nyní na špici své kvality, které jsou opravdu dobré a když si je člověk zakoupí, budou mu alespoň rok, dva fungovat bez problémů? Acer? Asus? HP? Nějak nevím a nějak dnes nevěřím ničemu, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 13:50

Mám NTB Asus 5 let, intenzivně používám každodeně, cestuji s ním, každý den do práce, pak z práce domů... běží tak 10-15 hodin denně a nikdy jsem neměl jedinou závadu... Teď jsem doplnil RAMky a přeinstaloval Visty na Win 8 a můžů na něm i přes jeho stáří hrát poměrně náročné hry a používat náročné programy. Takže naprostá spokojenost a já zas všude slýchám chválu právě na ASUSy takže bych jako laik doporučil tuhle značku... rozhodně ale ne ACER!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.03.13 18:34

mám NTB Acer 4,5 roku, nejlevnější model co tehdy byl (Extensa 5220). Ano, uznávám že jeden pant, no ne přímo pant, ale jeho "podpěra", to vzdala asi po třech letech. Na druhém pantu to bez problému drží dodnes.

Netvrdím že jsou Acery nějak kvalitní, ale viděl jsem rozlámaná Lenova, Asusy i HPčka. Nemyslím si, že by Acer by úplné dno.

doplněno 09.03.13 00:23:

a to jsem se k němu nijak extra ohleduplně nechoval, jednou mi spadl asi z metrové výšky na zem (koberec) a dvakrát se mi s tím podařilo usnout, kdy jsem ho v noci omylem z postele zhodil a spadl tak, že se mu rozevřelo víko na 180°

Datum: 07.03.13 13:52

Já mám Lenovo G560 asi 3-4 roky. Vzhledem k tomu, jak s ním zacházím, je v relativně dobrém stavu. Někdy se divím, že ještě funguje :D.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.13 13:55

Žádný nelze univerzálně doporučit. Dneska se kvůli ceně šidí kvalitu všichni. Vybírejte podle kvalitního servisu. Za mě tedy zatím Dell kvůli jeho záruce NBD on site, ale je otázka, jak to s ním v dalších letech bude, vzhledem k jeho prodeji.

Datum: 07.03.13 13:59

v dnesni dobe delaji notebooky /skoro jako vsechno/ v asii a vsechno je naproti pres ulici a ktomu jsou stroje a postupy uplne stejne. Jedine je kdyz ma notebook kovove sasi. Takze pokus mas asus , acer , HP , lenovo tak je to skoro fuk /i kdyz banda ma zakodovane HPcko a Lenovo jako neco vic , uz to ale neplati/ reklamace se objevuji u vsechn verzi a u vsech vyrobcu...

Od: tom11
Datum: 07.03.13 14:02

Toshiba-letěla(skákala) 20metrů po skalnatém srázu kotoulama,a kupodivu přežila bez úhony a je to již 5let a tou dobou taky nebyla úplně nová,je pravda že byla v brašně, ale stejně -nikdy bych tomu nevěřil kdyby se nám to nestalo.

Datum: 07.03.13 14:11

to bylo jeste za doby kvalitnich plastu ne? v dnesni dobe se sasi prohyba i pri opreni rukou...

Od: tom11
Datum: 07.03.13 14:23

jo, a taky mých klidných nervů,manželce jsem vynadal jen mírně,(spadlo jí to z ramene) a že funguje jsem zjistil až doma.*smich*

Od: buss®
Datum: 07.03.13 14:23

A já Toshiba, přes 5 let denně v chodu více než 14 hodin. Co je nejkvalitnější, kdy střeva bývají i totožné?

Datum: 07.03.13 18:30

Pokud chceš kvalitu, pořiď si IBM ThinkPad.

doplněno 08.03.13 10:21: Ano, IBM je dnes Lenovo, ale s kvalitou na tom očividně dříve byli lépe.

Od: bmbx®
Datum: 08.03.13 10:10

praivo:

není bývalý IBM náhodou současné Lenovo?

Že se takto royszpal šetrným zacházením za 3 měsíce nevěřím...

doplněno 08.03.13 10:50:

praivo:

kvalita upadá u všeho a není ani potřeba, jakékoliv výrobky se kupují na kratší a kratší dobu a pro spotřebytele je důežitá cena než nějaká přehnaná trvanlivost. Ale aby se notebook rozpadal za 3 měsíce? Tomu prostě nevěřím. Moje drahá polovička má Lenovo doma a její zacházení s elektronikou není zrovna podle mých představ a zatím drží a někdy se divím co všechno už vydržel. *haha*

Datum: 07.03.13 19:22

Po 3 měsících se mi ulomily panty... rozlámal celý obal a notebook je nyní na sračku. Myslím, že takové zacházení nevydrží ani noťas s ocelovým rámem. Být vámi, trochu bych přehodnotil zacházení s elektronikou, byť je mobilní.

Datum: 07.03.13 19:32

Samo se to asi nerozlámalo, že?

Mám dva notasy, jeden Lenovo (dva roky) a druhý Fujitsu (pět let), neřekl bych, že se k nim chovám úplně v rukavičkách a oba fungují bez problémů.

Chudák notas, nezávidím mu pobyt u tebe.

Datum: 07.03.13 19:41

U mého MSI přežily panty skoro přesně čtyři roky. Pak se vyštípnul ne pant, ale stranička, oba šrouby prostě prolezly i s halvičkama plastem, těma dírkama, do kterejch byly zašroubovaný.

Nejvíc bych asi věřil tomu IBM, zejména ty starší byly na omak fakt solidní a bytelný.

Od: edge®
Datum: 07.03.13 23:51

A to ses na něj díval a zničehoš nic se rozsypal? Nebo ses ráno probudil a ejhle notebook na padrť? Tak to si buďto náměsíčný a ve spánku drtíš notebooky, nebo máš doma nějakého šotka;)

Datum: 08.03.13 14:24

Jděte do prdele: Edge, Jenyk a Mirex... Táhněte otravovat jinam a neku*věte tady poradnu.

Jasně jsem psal, že i v obchodě mi potvrdili, že na těchto šmejdách odcházejí panty výrobní chybou, takže i kdybych se na něj jen díval a 4x týdne ho otevřel a zavřel, odešly by...

Datum: 08.03.13 17:48

No prosím? Co je to za jazyk? KDYŽ NECHCEŠ SLYŠET JINÝ NÁZOR, TAK DO PORADNY NELEZ! Je to furt dokola... Jen sdělili své zkušenosti a poukázali na to, že se můžeš mýlit a ty jsi hned sprostý? Prostě jsi měl blbý kus nebo ses k němu nechoval úplně tak, jak bys měl. V prodejně řekli, že jsou s tím často problémy, ale často neznamená vždy...

Datum: 08.03.13 18:14

Kolikoli: Pro tebe platí to samé, co pro ty 3 individua výše. Názor beru, dobrý i špatný, to co píšeš ty je už úplně něco jiného, nenapsali, že je to buď špatným kusem nebo špatným zacházením, nenapsali ani pouze to druhé, ale psali jako bych byl nějaký magor co s notebookem hážu sem a tam. Notebook jsem koupil s tím, že ho budu potřebovat nutně až za půl roku, koupil jsem ho tedy s předstihem, abych si zvykl na Windowsy 7ky, že se ani toho půl roku nedožil právě přesto, že se jedná o šmejd, to je to co tady řeším, takže kecy těchto lidí tady nemají místo, nejedná se o názor, ale kecy.
Notebook jsem používal cca 1-2x týdne, spíše o víkendu, pouze v jedné místnosti, nikdy jsem ho ani nepřevážel, otevíral za prostředek, tohle se vám zdá jako špatné zacházení. Ulomily se panty a při dalším otevření prasklo celé plastování ze spodu..V prodejně mi řekli, že jelikož jsou závity v horní části a u nich to vyletělo jako první, je celý obal na...4000 Kč jeden pant, na cenu šasí jsem se ani neptal, takže to je u mě vizitka šmejdu notebooku a předražených dílů.
A ještě závěrem, ptal jsem se na dobrou značku notebooku. Jediná otázka a hned se 4 otazníky zněla takto:
"které notebooky jsou nyní na špici své kvality, které jsou opravdu dobré a když si je člověk zakoupí, budou mu alespoň rok, dva fungovat bez problémů? Acer? Asus? HP?" Vidíte tam někde otázku, jeslti jsem s notebookem zacházel dobře nebo špatně? Vy nevíte jak s věcma zacházíte a potřebujete se na to ptát ostatních lidí?
Datum: 08.03.13 17:57

Nechápu to "celý notebook je nyní na s...u". Zničit samotné panty by třeba u mého notebooku (HP Compaq 610) rozhodně nebylo jednoduché, je to poměrně velký kus kovu (můžu přidat foto) a nevidím způsob, jak by se mohly samy rozpadnout. Jedině že by se vytrhly z displeje.

Mně drží už přes 3 roky (stejně jako vše ostatní), a to je to levný kancelářský notebook, se kterým navíc nezacházím zrovna opatrně.

doplněno 08.03.13 17:58:

Jestli výrobní chyba, tak bych celkem rád věděl, co je ta chyba zač. To snad ty panty nejsou ani složené dohromady, ne?

doplněno 08.03.13 19:09:

Já bych do HP už nešel. Odolnost sice dobrá, ale mizerná zákaznická podpora. Na starší tiskárnu (LaserJet 1000) nemají oficiální ovladače pro Win7, nebyli mi schopni říct správný typ velkokapacitní baterie k notebooku, takže jsem koupil špatnou a jen díky ochotě prodejce jsem nakonec získal tu správnou... Výkon taky nic moc, zejména v grafice. Teď bych šel do Asusu nebo Aceru-

Datum: 08.03.13 18:17

pravio:

To vám vaše HP opravdu upřímně závidím a půjdu nejspíš taky do HP nyní. Lenovo mělo tyto panty z plastu a v nesmyslných malých matičkách, které byly přiletovány k základní desce. Když jsem notebook rozebral, abych se podíval jak to vevnitř vypadá s kvalitou a závadou, vysypalo se mi několik těchto přiletových závitů a plastů.. Jen škoda, že jsem vám to nevyfotil, podruhé už toho šmejda rozebírat nebudu...

Od: edge®
Datum: 09.03.13 10:53

Tak si kup ultrabook nebo notebook vyšší cenové relace než těžko prodávaný kus, který je né náhodou ve slevě už rok.

Stačí se zaměřit na notebooky s kovovými panty. Už na první omak a vyzkoušení musíš poznat jestli se panty prohýbají, kroutí,vržou a tak dále. Pokud se rozletí i zadní kryt, který bývá často připevněn desítkami šroubů a plastovými packami drží tak, div si nehty nezlámeš, tak je něco v nepořádku a jedná se skutečně o šmejd notebook. Neznamená to však, že hned všechny notebooky značky Lenovo budou šmejdy... Je i možné, že jsi ho rozevřel do většího úhlu než notebook zvládne. Ty levnější nemusí umožňovat otevření do 180°.

Dále nechápu proč sis koupil notebook, který již ve většině e-shopů již neprodávají. Tudíš se jedná o minimálně 2 roky starý model. Za ty peníze je možné už sehnat notebook s procesorem i3. Když jsem se teď díval na fotky, ty panty skutečně vypadají otřesně už naprvní pohled křičí ruce pryč odemě!

Sksu kouknout po noteboocích s cenovkou nad 10 000 né pod. Tam na kvalitu nehledí.

A v neposlední řadě si přečti pravidla poradny a spytuj svědomí nad svým chováním. Ikdyž se ti reakce ostatních nelíbí nemusíš je hned posílat do patřičných míst lidského trávícího traktu!

doplněno 09.03.13 11:02:

A co víc. Pokud všichni větší provozovatelé eshopů notebook již neprodávájí. Je u těch posledních možné, že vám v klidu prodají i vadný kus jen aby vyprodali všechny. I ty co jim zákazníci vrátili v zákonné lhůtě. Pokud se tedy nejedná o tebou ověřený obchod.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.03.13 12:56

Michalll ty budeš asi můj druhý bratr, ten taky všechno během chvíle zlikvidoval. A pak když jsem v reálu viděl jak se choval k věci bylo jasno. Když byl nervozní, ale horší je, že ten člověk si to vůbec neuvědomí Př. dostali 2 nové stejný notebooky (kdysi legendy IBM thinkpad manažér notebook co něco vydrží) po půl roce se ty notebooky sešly na 1 stole rozdíl ani nebudu popisovat *ua*

Datum: 09.03.13 14:08

dobrý den, poradí vám rozhodně každý jinak, je to o zkušenostech, například hodně lidí nadává na Acer, já ho mám tři roky (není to pravda moc), ale je to mininotebook, bežel mi i 8 hodin denně, dokonce jsem ho polila, část klávesnice nefungujeale pořád běží a mám hi momentálně jako přenosný, momenálně mám SONY VAIO a mohu doporučit, skvělé chlazení, je fajn, jinak myslím, že mometálně jsou dost kvalitní ASUS,ale chce to také najít určitý typ notebooku a načíst recenze, protože i mistr tesař se někdy utne a i kkdyž je to luxusní značka která byla na špici, může se stát, že buď je vadný kus nebo se jedná o vadný typ .. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.