Jak dát fotky z fotoaparátu do pc

Od: Datum: 18.01.13 19:32 odpovědí: 12 změna: 19.01.13 21:03

Dobrý den,

měla jsem na opravě pc a teď bych ráda si dala fotky z foťáku Panasonix Lumix FZ28 do pc. Vždycky mě po přijení kabelem USB vyskočila tabulka, že byl připojen kabel a fotky jsem jednoduše přetáhla do složky na ploše. Jenže teď vše standartně připojím a nikde se nic nezobrazí - ani na pc, ani na fotoaparátu. Navíc mě tohle stejné dělá i mobilní telefon připojený přes kabel.

Musí mě v pc něco chybět, když mě nejde se připojit přes USB, ale nevím si rady co :( děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.01.13 19:43

1. zkus foťák (telefon) připojit do jiného USB portu

2. rozklikni Tento počítač, i pokud se okno neotevře samo, měl by se - jako ´výměnné úložiště´ zobrazit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.01.13 19:45

Na tohle doporučuji koupit čtečku paměťových karet (třeba tuhle) - pak stačí jen vytáhnout kartu z libovolného zařízení, strčit ji do čtečky a začít pracovat s daty, žádný další kabel ani ovladače nejsou třeba. Vím, o čem píšu, kabel k foťáku už jsem nepoužil minimálně 3 roky (k aktuálně používanému Lumixu DMC-LZ2 ho ani nemám)...

doplněno 18.01.13 19:46:

Teď jsem si všiml, že ti nejde taky telefon - ostatní externí zařízení fungují?

doplněno 18.01.13 19:48:

Máš oba přístroje (foťák a mobil) nastaveny tak, aby se v počítači ukázaly jako externí úložiště?

Od: lp2®
Datum: 18.01.13 19:55

A kde mám najít informace o externím uložišti?

Znám na pc jen to co potřebuji nebo nás naučili ve škole, takže se zas nějak nevyznám.

Jen nevím, proč dřív mě všechno šlo ač jsem nemusela nic instalovat - myslím ovladače k fotoaparátu..

A teď po opravě mě informace o připojení fotoaparátu k pc nevyskočí ani na fotáku ani na pc :(

doplněno 18.01.13 19:56:

Zda funguje zbytek zařízení teprve zjišťuji a postupně vše doinstalovávám, ale s tímto si rady nějak nevím.

Datum: 18.01.13 19:57

Zkoušela jste všechny USB porty na PC, nebo jen ty vepředu. Zkuste i některý z portů co jsou na zadní straně počítače. Pokud půjdou, pak bych problém viděl v odpojených, či chybně zapojených předních portech. Zatímco zadní porty jsou součástí desky, tak ty přední se musejí připojovat kabílkem. Je možné, že je technik při opravě, ať už nechtěně, nebo záměrně vytáhl a zapoměl vrátit.

Datum: 18.01.13 22:15

Zkuste zkontrolovat USB ve správě zařízení takto:

Datum: 18.01.13 22:27

U všeho je napsáno, že to funguje správně. Jen nějaký Lexmark x422 blbne..

Datum: 18.01.13 22:31

To je dvacetikilová tiskárna, tu tam asi nemáte... To je notebook nebo PC?

Datum: 18.01.13 22:43

Tiskárnu máme starou 6 let tak je těžší, ale zda ma 20kg fakt nevim :)

Je to pc, dřív to šlo všechno ok..

Datum: 18.01.13 22:51

No a jak se tu někdo ptal, jestli ty USB konektory jste zkoušela vpředu na skříni či vzadu?

Datum: 18.01.13 23:31

Teď jsem je vyzkoušela vzadu a funguje to :) aspoň na mobilu...hurá :)

Ale co mám teda udělat, aby to šlo i vpředu?

Datum: 19.01.13 15:00

Takže je to jasné, technik, co to dělal, zapomněl zapojit drátky od předních USB konektorů do pinů na základní desce, už to tady někdo psal. Je to celkem triviální záležitost, ale chce to otevřít skříň a někoho, kdo už počítač zevnitř viděl. Anebo technikovi zavolat, ať to přijede zapojit k Vám domů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.01.13 21:03

Díky za rady a za pomoc :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.