Email seznam filtr - spam

Od: Datum: 17.01.13 14:40 odpovědí: 6 změna: 05.02.13 01:52

Nějak se mi nedaří zadat do filtru klíčová slova, na základě kterých by se došlý email rovnou smazal jako spam. Zvolila jsem tato slova: slevy,slevy roucher, zdarma, skvělá nabídka. nevíte někdo jak to zařídit? Prosí, jsem laik, takže trošku polopatě .) Víte někdo proč nefunguje tlačítko spam? Myslela jsem, že když označím emali jako spam, tak už mi ze stejného mejlu nemohou chodit emaily, ale chodí, na co tedy je tato funkce? Díky všem :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.01.13 14:50

Pokud si prohlídneš Podmínky v Nastavení Fitru zjistíš, že takovou, která by reagovala na klíčová slova, zadat nelze. Bohužel...

Pokud email(y) označíš jako Spam, má to jedinou funkci - takové zprávy se ´nevymažou´ do Koše, ale do složky Spam, která je jednou za nějaký časový interval automaticky promazávána.

Uvědom si, že Seznam - tedy mimojiné mailboxy zdarma, taky z něčeho ´žije´ - kromě reklamy prodává i seznamy mailboxů (nebo na ně směřuje placené reklamní maily) - a kdybys spam opravdu omezila, klesnou Seznamu příjmy...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sona134*
Datum: 17.01.13 15:05

Díky :)), také jsem si to myslela, že to tak nějak bude, ale musela jsem zkusit i možnost, že se mýlím a lze těm spamům nějak zabránit :)

Od: xart*
Datum: 17.01.13 16:42

Nastavit to určitým rozumným způsobem lze, ale jako uživatelský filtr ;). Označení emailu jako SPAM, slouží k tomu, že pokud je takový email jako SPAM označován více uživateli, tak teprve potom je zařazován do "SPAMlistu" ;).

Jinak mě příjde tak 1x SPAM za týden na seznamu, ale předcházelo k tomu postupné doplňování filtru Jen pro představu mám to nastaveno takto:
Filtr: *SPAM*
Pokud alespoň jedna podmínka souhlasí

zadávám např.:

adresa - od-obsahuje: @pujcky.eu
adresa - od-obsahuje: pujcime-ihned.cz
atd ... pujcovanipenez; @500korunzdarma.com; @pozadejte.si; @me-pujcky.cz; ipujcka.cz; @pujcka500.cz; @vydelat-penize.eu;

Předmět - obsahuje: Půjčíme Vám i během několika minut;
Předmět - obsahuje: Nejrychlejší půjčka
Zpráva - obsahuje: nejrychlejší půjčka na trhu
Zpráva - obsahuje: Půjčíme Vám i během několika minut
atd...
To vše dám přesunout do složky SPAM nebo Koš ... já to ještě označím štítkem, abych poznal co odfiltroval SPAMfiltr a co můj filtr ;). Když příjde nový neodfiltrovaný SPAM, tak ho přidám do tohoto filtru a je od něj pokoj ;).

Chce to ale s rozmyslem, protože když např. zadáš klíčové slovo: slevy, tak až ti kamarádka napíše: "Odpoledne se stavím a mrkneme na ty slevy" tak ti to spadne do SPAMu nebo Koše ;) nebo když ti příjde spam ze adresy např. pujcka@seznam.cz tak nemůžeš zadat adresa - od-obsahuje: @seznam.cz to by ti nechodili emaily od nikoho kdo má email na seznamu :D ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sona134*
Datum: 17.01.13 17:49

Tak to si s tím zkusím ještě pohrát, díky moc. Dyť je to šílený, mě chodí 30 spamů denně :(. Teď jsem začala ručně blokovat konkrétní adresy, tak to snad taky pomůže.

Datum: 17.01.13 20:55
avatar

Pohrajte si s tím, zabere to sice nějaký čas, ale pak Vám za rok přijde třeba jen 5 spamů (mně chodí za rok 3 až 7 spamů, ostatní se rovnou mažou).

Filtry nastavuji podobně, jako Xart, ale na roz díl od něj je nechávám rovnou mazat.

Tato možnost mi u Seznamu přijde vynikající, např. Gmail maže spamy do koše, odkud je musím mazat ručně (na Gmailu nepoužívám javascript, bez něhož bihužel nejde koš vysypat jedním kliknutím).

doplněno 17.01.13 20:56:

A nezdržujte se blokováním jednotlivých adres, jen z málokteré adresy přijde spam víckrát než jednou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sona134*
Datum: 05.02.13 01:52

Toto přesně jsem udělala a pak jsem dostala další nabídku na akci top slevy. Mám pět filtrů. Adresa od - teď mi hodně chodí od mailing, info-mailing, abcmailing ...bože já nevím kolik těch adres si vymyslej, aby se vyhnuli filtrům...masařky jsou hadr proti spamerům :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.