Kontrola DVD - hry před spuštěním v PC

Od: ® odpovědí: 8 změna:
avatar viky

Nevím, zda to napíši přesně jak to má být. Vnoučata si někdy dovezou různé DVD z časopisů a pouští si je v PC. Četla jsem, že než se spustí DVD, tak by se měla provést kontrola, zda neobsahuje něco škodlivého. Mám Avast. Jak se to dělá? Děkuji za radu.

8 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar dzordz

Originální, lisovaná CD/DVD s potiskem bych se nenamáhal kontrolovat antivirem.

Vypálená nakonec taky ne, tam bych spíš přemejšlel, jaký obsah na nich je a co s ním hodlám dělat, jestli je opravdu nutné spouštět kdejaké nedůvěryhodné soubory ..


Děti se neptají co je na DVD, hned ho pustí, jsou bezstarostní.

 


1x
Možnosti testování avastu
Kromě spoléhaní na automatickou ochranu počítače rozhodně není na škodu jednou za část pustit test počítače manuálně. K K K dispozici máte hned čtyři různé možnosti otestování.
Důležitý test, které by jste minimálně alespoň jednou měsíčně měli spustit je úplný test. Ten bez ohledu na kvantitu disků a souborů prohlédne podrobně každý z nich. Jeho pozornosti neujdou ani nezaheslované archivy rar. Celý test je sice časově poměrně náročný, avšak máte naprostou jistotu, že se vám někde na diskách nepotuluje škodlivý soubor.
Nejste-li si jistí zdrojem cd či dvd, které jste si přinesli domů, není naškodu ho nejprve projet testem výměnných médií. Ten překontroluje samospouštěcí soubory na médiu na případnou přítomnost viru.
Poslední test je zaměřen na konkrétní složku. Tuto možnost využijete v případě, že někomu zálohujete nějaká data a chcete si být stoprocentně jistí jejich bezpečností.
doplněno 19.11.11 08:54:

ZDE
doplněno 19.11.11 08:57:

Osobně považuji všechna CD a DVD z časopisů za zdroj havěti a nedoporučuji je vůbec používat.

Kontrola DVD - hry před spuštěním v PC

Když už kopírujete z internetu, je dobré uvádět zdroj.

Kontrola DVD - hry před spuštěním v PC #2

Pro bena:Vaše komentáře k mému způsobu tazatelce nepomohou.


U Avastu si tento test občas pouštím.

 


0x

Pokud je to CD/DVD z časopisu, tak to je kontrolováno dokonce několika antiviry, takže tady u Vás to považuju za zbytečné. Ale pokud na tom trváte, tak jednoduše CD/DVD vložte do mechaniky, pak otevřte tento počítač, klepněte na něj pravým myšítkem a vybrat Najít viry v ...


Děkuji o tuto informaci mi šlo. Už tomu rozumím.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]