Kostičky při vysokých efektech

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Ahoj. Opravdu už nevím co s tím. Dělám do PC dlouho ale toto opravdu nevím. Když zapnu film nebo i video na internetu tak při scánách (výbuchy, krev, střelba nebo i vlny, skok ryb) tak to dělá jako když mozaiky jako v televizi- prostě se zhorší kvalita obrazu a při klidných scénách- rozohvory atd tak to nedělá. Hry se sekají. Aktuální ovaldače GK, různé přehrávače- WMP, GOM, KMP, různé kodeky- prostě nic nepomáhá.

Sestava: Deska- Asus P5pe-VM

Grafická karta: Asus AH 3450 (HD3450)

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2140 1,66 GHz

RAM: Buffalo 2X 1GB 400Mhz

Disk: Western Digital Caviar Blue 5000AAKS, SATA, 7200 RPM,

Zvukovka: Integrovaná

Budu vděčný za jakoukoliv radu :)

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Jaká je rychlost připojení?

 


0x

Nejdřív bych trošku vyčistil počítač - máte tam x přehrávačů a x balíků kodeků, které se mezi sebou akorát hádají. Takže vše odinstalovat /i kodeky/, krom WMP (ten de facto nejde) a nainstalovat program CCleaner - s ním vyčistit jak registr tak i disk. Poté buď nainstalovat CCCP nebo K-Lite Mega Codec Pack a nastvit asociace pro Windows Media Player /aby se vše přehrávalo ve WMP/ nebo nainstalovat jiný přehrávač, ale jen jeden, třeba ten VLC.

No a poté bych zkusil snížit hardwarovou akceleraci. Ve Windows Media Playeru to myslím jde přímo nastavit nebo ve Windows XP je ta cesta myslím takto: Start-Ovládací panely-Zobrazení-Nastavení-Upřesnit-Hardwarová akcelerace. Místo Úplné bych nastavil o stupínek nižší. Pokud by to nepomohlo, tak snižovat a snižovat. A ikdyby to dělalo při vypnuté HW akceleraci, zkusil bych jinou grafickou kartu.

 


Reálná a mnou změřená rychlost připojení 2.50 MB download. Tak jsme zde nechal jenom KMP bez jakýchkoliv kodeků- KMP má svoje vlastní. Dělá do o odst méně. Jenom s tou grafickou kartou- přrd reinstallací systému z důvodu pádu to nedělalo až potom. I s úplně vyplou Hardwerouvou akclerací to dělá. Systém vyčištěn pomocí Tune Up Utilities 2009 a pořád stejný problém.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]